Dijital Sigortacılık

Dijital Sigorta Acentelerinin Kullanabileceği Araçlar

Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
19.11.2022
Dijital Sigorta Acentelerinin Kullanabileceği Araçlar Görseli
Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
19.11.2022

Sigorta acentesinin diitalleşmesi sadece müşterileri için değildir. Acentenizde var olan operasyonel işlemlerinizi de dijitale taşımanız işlerini hızlandırır. Bu blog yazımızda dijitallleşmek isteyen ve dijital sigortacılık hizmetlerini sürdüren acenteler için oldukça kullanışlı araçlardan bahsettik.

Keyifli okumalar dileriz. 


Randevu Planlama Yazılımı 

Randevu planlama yazılımı, bir organizasyonun veya bireyin randevu takvimini düzenlemek ve yönetmek için kullanılan bir yazılımdır. Bu yazılım, randevuları oluşturmak, randevuları yönetmek, randevuları takip etmek, randevuları hatırlatmak ve randevu taleplerini kabul etmek gibi birçok özelliği içerebilir. Müşterilerin online planlama yapmasına yardımcı olmak için Calendly veya 10to8 gibi araçları kullanabilirsiniz. Messenger üzerinden randevu planlamak için bir sohbet robotu da kullanabilirsiniz.


Chatbotlar

Bir çoğumuz arkadaşlarımız ve ailemizle mesajlaşıyor/sohbet ediyoruz ama müşterilerimizle değil. Chatbotlar, müşterilerinize 7/24 mesajlaşma yoluyla hizmet vermenize yardımcı olabilir. Chatbot/mesajlaşmanın en iyi yanı, müşterinin herhangi bir zamanda etkileşime girebilmesi ve chatbot'un onlara yanıt verebilmesidir. Chatbot'un yanıt verememesi durumunda personeliniz ofisteyken yanıt verebilir. Bu mesajlaşmanın en iyi yanı, insanların bir mesaj yanıtı beklemesinin çok uzun sürmemesidir.

İlginizi çekebilir: Konuşarak Pazarlama ve Chatbotlar: Nasıl Kullanılır?Video Teklifi 

Müşteriyle direkt bağlantı kuramıyorsanız, video teklifi onların dikkatini ve işlerini çekmenin harika bir yoludur. Video teklifi oluşturmak ve müşterilerinizle paylaşmak için Vidyard adlı ücretsiz aracı kullanabilirsiniz .

İlginizi çekebilir: Videolar ve Sesli İçerik Pazarlama: Geleceğin Trendleri


Telefonla Bağlanma 

Response iQ gibi web sitesi widget'ı gibi görünen ve müşterilerinizin 27 saniyelik bir ekrandan sizinle telefon üzerinden bağlantı kurmasını sağlayan araçları kullanabilirsiniz.


E-posta Pazarlama 

İnsanlar, belirli bir süre boyunca geliştirdikleri ilişkilere dayalı olarak iletişim kurdukları yerden poliçe satın alırlar. E-posta pazarlaması, potansiyel müşteriler ve mevcut müşterilerle ilişki geliştirmenin en iyi yoludur. ActiveCampaign veya Mailchimp gibi e-posta pazarlama yazılımlarını kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: E-posta Pazarlama: Nasıl Optimize Edilir?


Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO), başarılı bir dijital sigorta acentesi olmanın ve çalıştırmanın en önemli yönlerinden biridir. 

Kaliteli özgün bir içerik, anahtar kelimeler, iç ve dış bağlantılar ve diğer SEO öğeleri, web sitenize gelen trafiği artırmada önemli bir rol oynar. Potansiyel müşteriler profesyonel bir sigorta acentesi aradığında, uygulamanızın ve sitenizin optimize edilmesi onları doğrudan işinize yönlendirecektir.

SEO, trafik oluşturmanın ötesinde olası satışları toplamak ve dönüşümleri artırmak için gereklidir. Örneğin, web sitenizin içeriğini optimize ederek sattığınız ürüne olan ilgiyi artırırsınız. Amaç, ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süre kalmasıdır. Bu da sigorta ürünlerinizi tanıtma ve anlaşmayı tamamlama fırsatı yaratır.

İlginizi çekebilir: SEO Uyumlu İçerik/Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

AcerCrea Desteği ile Dijital Acente Olmak İster Misiniz?

Şüphesiz ki, sigorta piyasası son derece rekabetçidir. Bu nedenle diğer sigorta acentelerinden sıyrılmak için uygun adımları atmanız gerekir. Sigorta sektörü giderek daha rekabetçi hale geldikçe ve sürekli değişen poliçe teklifleri ile işi yürütmek artık tek başına etkili olmaktan çıkmaktadır. Bu yüzden, güçlü bir online varlığa ihtiyacınız vardır.

Daha geleneksel bir acentenin yanında her zaman dijital bir ayak izi oluşturabileceğinizi unutmayın. Bu, yalnızca daha fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mevcut müşterilerinize gelişmiş bir hizmet sunmanıza da yardımcı olur. Artık pek çok insan online iş yaptığından, bir dijital sigorta acentesi olmamak hedeflerinize zarar verebilir.

Poliçelerin satışı ve yenilenmesinin yanı sıra dijital sigorta acentesi sizi daha erişilebilir kılar. Ayrıca, sizin veya personelinizin sorulara veya endişelere zamanında yanıt vermesini sağlar. Bu tür bir işe başlayarak, insanlara istediklerini verirsiniz ve kolaylık sağlarsınız. Günümüzde insanlar son derece yoğun bir yaşam sürerken onlara online sigorta için bir çözüm sunmak, büyük bir stresi ortadan kaldırmaktadır.

Dijital sigorta acentesi ile müşterileriniz prim ödeyebilir, mevcut bir poliçeyi kontrol edebilir veya üzerinde değişiklik yapabilir ayrıca sattığınız diğer ürünler hakkında bilgi edinebilir. Başka bir deyişle, bu size çapraz tanıtım yapma fırsatı verir. Bir kişi konut sigortası aramak için sitenizi ziyaret edebilir. İyi tasarlanmış, optimize edilmiş ve kullanıcı deneyimine (UX) uygun bir site sunarsanız, sağlık, kasko veya seyahat için başka poliçelere de bakabilirler.

En doğru dijitalleşme adımlarınızı oluşturmak için hemen bizimle iletişime geçin!


Dijital Sigortacılık E-Bülten

Aylık bültenimizi okumak ve gelişmeleri kaçırmamak için abone olun!

Dijital sigortacılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilir ve ihtiyacınıza en uygun dijitalleşme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

AcerCrea Haftalık Bülten

Sigorta Acentelerine Özel Hizmetlerimizi
İnceleyin ve Hemen Teklif Alın!
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder