SIKÇA SORULAN SORULAR

 • SEO

 • Google ADS

 • İçerik Pazarlaması

 • Grafik Tasarım

 • Facebook Yönetimi

 • Instagram Yönetimi

 • Linkedin Yönetimi

 • YouTube Reklamları

 • Uygulama Geliştirme

 • Google Harita Kaydı

SEO

 • Anahtar Kelime Analizi Nedir?
  Anahtar kelime analizi, kullanıcıların arama motorlarında hangi sorgulamayı yaparak ürün, hizmet veya bilgilere ulaşabileceklerini tespit etmeyi sağlayan çalışmalara denir. Anahtar kelime analizi web sitelerinin doğru aramalar ile doğru sayfalara trafik çekmesine de destek olur.
 • Backlink Nedir?
  Backlink, web sitenizin adresinin başka bir web sitesine link olarak verilmesi şeklinde tanımlanabilir. Bir sitede bulunan içeriğin başka bir internet kullanıcısı tarafından yapılan link yönlendirmesi ile sitenizin içerikleri de siteniz de yayılmaya başlayacaktır. Backlinkleri yönetmek, analiz etmek ve uygulamak arama motoru optimizasyonu ve SEO stratejilerinde önemli rol oynar.
 • Blog Sayfasının SEO’ya Etkisi Nasıldır?
  Kaliteli bir blog sayfası organik trafiğe direkt etki eder bu yüzden hedef kitleniz ile samimi bir iletişim kurmak çok önemlidir. Bir de site içi (on page) link akışını SEO tarafında geliştirerek blog içerikleriyle alakalı ekstra bağlantılar kurmasını sağlar. Ayrıca seo blog içerikleri marka bilinirliğine pozitif etki ederken ziyaretçileri yönlendirmeye de katkı sağlar.
 • Dijital Pazarlama Neleri İçerir?
  Dijital Pazarlama neleri kapsar? sorusunu yanıtlayacak olursak; Dijital pazarlama, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili online olan yapılan tüm aksiyonları kapsamaktadır. Dijital pazarlama ile online platformlarda markanızın konumlandırılması, reklam faliyetlerinin yönetilmesi, itibar ve bilinirliğinin artırılması gibi hizmetler sağlanmaktadır.
 • Dış SEO Çalışması Nedir? (Off-Page SEO)
  Site dışı (Off-Page) SEO çalışmaları, kendi web siteniz dışında yapılan arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. Google Ads reklamları, backlink stratejileri, e-posta ve SMS pazarlama, sosyal platformlarda paylaşılan içerikler gibi çalışmalar buna örnek olarak gösterilebilir.
 • Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
  Google SEO Çalışmaları web sitelerinin arama motoru kriterlerine daha uygun hale getirilmesi ve site içi SEO ile kullanıcı deneyimi dahilinde geliştirilir. Site dışında ise bilinirliğin artırılması sağlanır. Böylelikle kapsamlı bir SEO optimizasyon çalışması tüm bu kriterleri, site içeriği ve sitenin görünümü dikkate alınarak yapılır.
 • Ne Kadar Süre SEO Hizmeti Almalıyım?
  SEO çalışmalarınızı yaptırdıktan bir süre sonra sitenizin en üst sıralardan çekilmeyeceği ve hep en üstte kalacağı beklentisi içerisine girilmemesi gerekir. Sürekli yenilenen Google altyapı ve algoritmaları bunu değiştirebilir. Bu yüzden de çalışmalar devamlı olarak ilerletildiğinde ve doğal olarak zaman konusunda da değişimler yaşanabilir.
 • Organik Trafik Nedir?
  Organik trafik, web sitenize hiçbir reklam veya para ödemesi yapmadan gelen ziyaretçi trafiğine denir.Aslında ücretsiz trafik de denebilir. Bu ziyaretçi trafiği Googlei Bing veya Yahoo gibi arama motorlarını içerir.
 • SEO Başarı Garantisi Veriyor Musunuz?
  SEO çalışmalarının başarısı yalnızca SEO ajansının performansına bağlı değildir. AcerCrea’nın aldığı sorumluluk mevcutta olan problemlerin çözümlenmesi için rakip seo analizi yapmak ve bu doğrultuda stratejiler hazırlamaktır. SEO danışmanımızın direkt olarak teknik anlamdaki değişiklikleri yapma yükümlülüğü yoktur. Sorunların nasıl çözüleceğini söyleyerek daha hızlı aksiyon alınmasını sağlar ve ne kadar çabuk aksiyon alınırsa o kadar hızlı başarıya ulaşılabilir. Ancak herhangi bir koşulda başarı garantisi verilmesi sağlıklı olmayacaktır.
 • SEO Nedir, Nasıl Yapılır? Seo Nasıl Yapılır?
  “Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?” Sorusunun kısaca cevabına bakacak olursak; SEO(Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu, Google başta olmak üzere web sitelerinin değerini yükselterek arama motorlarında daha üst sıralarda olması ve görünürlük kazanması dolayısıyla da ziyaretçi sayısının artması için yapılan optimizasyon çalışmasıdır. Bu çalışmalar web sitelerinin arama motoru kriterlerine daha uygun hale getirilmesi ve site içi SEO ile kullanıcı deneyimi dahilinde geliştirilir. Site dışında ise bilinirliğin artırılması sağlanır. Böylelikle kapsamlı bir profesyonel SEO çalışması tüm bu kriterleri, site içeriği ve sitenin görünümü dikkate alınarak yapılır.
 • SEO Nedir? Seo Ne Demektir?
  SEO, açılımı search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu olan Google başta olmak üzere web sitelerinin değerini yükselterek arama motorlarında daha üst sıralarda olması ve görünürlük kazanması dolayısıyla da ziyaretçi sayısının artması için yapılan optimizasyon çalışmasıdır.
 • SEO Stratejisi Nedir?
  SEO stratejisi, arama sonuçlarında görünme olasılığını artırmak için bir web sitesinin içeriğini konuya göre düzenleme sürecidir. Kısaca arama motorlarından organik trafik kazanma fırsatını en üst düzeye çıkarmak için takip ettiğiniz süreçtir.
 • SEO Çalışmaları Neye Göre Fiyatlandırılır?
  Minimum Fiyat Nedir? SEO çalışmaları için öncelikle AcerCrea bir ön analiz süreci başlatır. Bu süreçte yapılan analizde rekabetteki konumunuzu, trafik değerlerinizi, trafiğin kanallara göre dağılımını, trafik aldığınız ve düşüş yaşatan kelimelerinizi ve domain otoritenizi araştırır. Bu araştırmalar sonucunda hazırlanan rapor ile de ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde seo paketi ve seo fiyat teklifi hazırlanır.
 • SEO Çalışmalarının Raporlama Süreci Nasıl İşliyor?
  SEO çalışmalarının raporlama süreci çalışmalarına başlamadan önce seo danışmanlarımız ile sitenizin durumu, teknik yeterlilik, rakip seo analizleri (seo analysis) ve yatırımlarınıza göre strateji belirliyoruz. Sonrasında her ay belli haftalarda nasıl ilerlemeler kaydettiğimizi, o ay içerisindeki sitenizin trafik analizini, içerik üretimlerini ve diğer detayları hazırladığımız raporda paylaşmaktayız.
 • SEO Çalışmalarının Sonuçlarını Ne Kadar Sürede Görebilirim?
  SEO çalışmalarının sonuçları için genel olarak bir süre vermek pek uygun değildir. Çünkü bu süre SEO ajansının analiz yapması, yazılımsal süreçlerin hızlı bir şekilde yapılmasına ve markanızın bize aksiyon almamızda destek olmasına da bağlıdır.
 • SEO Çalışması Ne Kazandırır?
  SEO çalışması, seo uzman ve danışmanları ile hazırlanan seo teknikleriyle beraber web sitelerinize daha fazla dönüşüm ve trafik kazandırmaktadır. Seo hizmetlerimiz ile doğru ve güvenilir bir şekilde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
 • SEO'nun Önemi Nedir?
  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) birden çok öğeden oluşur ve bunların ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmek SEO'nun neden bu kadar önemli olduğunu anlamanın anahtarıdır. Özetle, SEO çok önemlidir çünkü web sitenizi daha görünür kılar ve bu, potansiyel müşterileri müşterilere dönüştürmek için daha fazla trafik ve daha fazla fırsat anlamına gelir.
 • SEO’da Kullanılan Araçlar Nelerdir?
  SEO’da her biri farklı bir hizmete hitap eden birden çok araç vardır. Bu araçlardan bazılarını Ahrefs, Botify, Deepcrawl, Google Analytics, Google Search Analytcs, SEMrush, Similarweb, Ryte, Majestic ve Oncrawl olarak sıralayabiliriz. AcerCrea olarak bu araçları sizlerin de ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmelerimizi yaparak kullanıyoruz ve aldığımız verilerle yol haritanızı çıkarıp başarıya adım adım ulaşıyoruz.
 • SEO’ya Uygun Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?
  Öncelikle profesyonel bir biçimde anahtar kelime araştırması için markanızın hedef kitlesi ve analizi yapılmalıdır. SEO çalışmanızın başarılı olabilmesi için hedeflenen anahtar kelimelerin bunlardan bağımsız olmaması gereklidir. Normalde rakibiniz olduğunu düşündüğünüz bir marka bu pazarda rakibiniz olmayabilir ve çok daha farklı rakiplerle karşılaşabilirsiniz.
 • SEO’yu Ne Kadar Süre Yapmam Yeterli Olur?
  SEO çalışmalarını gerçekleştirdikten sonra ihtiyacınızın olmayacağı ve sürekli üst sıralarda kalacağınız beklentisine girmemelisiniz. Google’ın sürekli güncellenen altyapı ve algoritmaları bir önceki kuralın tam tersi yönünde olabilir. Bu yüzden de devamlı yeni gelişmeleri takip edip web sitenizi bu yönde optimize etmeniz gerekmektedir.
 • Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?
  SEO uyumlu makale dediğimizde sadece anahtar kelime odaklı bir içerik düşünmememiz gerekir. Sürekli gelişen algoritmalar da göz önüne alınırsa, kaliteli ve yaratıcı içerik hazırlamak tüm kriterlerin önünde gelir.Gündemde olan konular her geçen gün daha fazla önem kazanır.
 • Seo Uzmanı Nedir?
  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Uzmanı, web sitelerinin arama motorlarına yardımcı olan, arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda görünmek için stratejiler belirler. Web sitelerini arama motorlarına uyumlu hale getirebilmek için analiz çıkarır, raporlar sunar ve uygulama kısmında yardımcı olur.
 • Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? (On-Page SEO)
  Site içi (On-Page) SEO çalışmalarında yalnızca kendi sitenizin arama motoru uyumluluğunu yapabilirsiniz. Bu bölümünde URL seçimleri, açıklamalar, sayfa başlıkları adımları incelenir. İncelemeler sonrasında yapılacak olan SEO stratejisi planlaması ile web sitelerinin trafiği büyük ölçüde artış gösterecektir.
 • İçerik Üretiminin SEO'ya Etkisi Nedir?

  Kaliteli içerik üretmek marka değerinizi artırmanın ve daha fazla kullanıcıya hitap etmenin en etkili yollarından biridir. Hazırladığınız içeriğin SEO (Search Engine Optimization) uyumlu olması ise sizi arama motorlarında daha üst sıralara çıkmasını sağlarken organik trafik akışının yükselmesi ve ziyaretçi sayısının artması için çok önemli bir yere sahiptir.

Google Harita Kaydı

 • Google Haritalar Ne İşe Yarar?

  Google Haritalar daha çok navigasyon amaçlı kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanıcılar üç boyutlu olarak tüm dünyayı görüntüleyebilme şansına da sahiptirler. Ayrıca işletmenizin bulunabilirliği için de Google Haritalar’a kayıt olarak müşteri ve hedef kitleniz için de büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

 • Google Haritalar Nedir?

  Google Haritalar (Google Maps), Google tarafından hizmete açılmış çevrimiçi bir haritalama servisidir. Google haritalar bilinen haritaların dışında birçok yerin uzaydan ve havadan çekilmiş görüntülerini sunar, bir yerden başka bir yere gitmek istediğinizde size rota oluşturur ve en kısa sürede nasıl gideceğiniz konusunda destek olur. 

 • Google Haritalara Bir İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

  Kısaca Google İşletme ve Google Maps konum kaydının nasıl yapılacağından bahsedecek olursak;

  Google haritalarda yer edinmek için öncelikle işletme Google Maps kaydınızı yapmalısınız. Google My Business paneline gmail adresinizle kayıt olmalı ya da hesabınız varsa giriş yapmalısınız. Sonra ise Google My Business (Google Benim İşletmem) desteğiyle, işletme bilgilerini ve haritanızı, Google’da aratılan kelimeler ile harita aramalarında müşterileriniz ulaşabilecektir. 

 • Google Haritaya Nasıl Yer Eklenir?

  Google haritaya ücretsiz bir şekilde yer ekleme işlemi yapmadan önce Google My Business (Google Benim İşletmem) paneline kayıt yapmış olmanız gerekmektedir. Daha sonra konumları yönet kısmından gerekli adımları takip ederek google haritalara ücretsiz bir şekilde konum ekleyebilirsiniz.

 • Google Maps Ücretli Mi?

  Hayır, Google Maps (Google Haritalar) için belli bir kayıt ücreti yoktur ancak profesyonel anlamda uzun süreli destek almak isterseniz AcerCrea danışmanlığında hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Harita İçin Onay Gerekiyor Mu?

  Google harita kayıt işlemlerinizi AcerCrea olarak hemen yapmaktayız. Google Harita başvurusu yaparken Gmail hesabınız ile markanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kaydınızı oluşturup başvuru yaptıktan sonra ise 5 farklı doğrulama durumu ortaya çıkmaktadır. Bu doğrulamalardan size uygun olanı ile kaydınızı doğrulayıp harita hizmetinizi kullanmanıza yardımcı oluyoruz.

 • Haritaya Konum Ekleme ve Ücretsiz Mi?

  Google Haritalar (Google Maps) için belirli bir kayıt ücreti olmadığı gibi Google Haritalar’a yer ve konum ekleme işlemini de ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak AcerCrea olarak profesyonel destek sağlıyoruz.

Google ADS

 • Adwords Ne Demektir?
  Adwords, Google’ın ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Google Ads olarak bilinen online pazarlama aracıdır. Ayrıca Google Adwords anahtar kelime planlayıcı ile de sizin için en doğru kelimeleri seçebilirsiniz.
 • Adwords Promosyon Kodu Nasıl Alınır?
  Google Adwords bazen promosyon kodları dağıtabilir ancak bu devamlı olan bir durumdan ibaret değildir. Herkesin bildiği Google AdWords 100 tl hediye kuponu için de yine düşük bir miktarda harcama yapmanız gerekmektedir. En uygun google ads fiyatlarıyla kaliteli bir hizmet alabilmek ya da Google Adwords kupon kullanımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Adwords Reklam Bütçeleri Nasıl Belirlenir?
  Google Adwords’te her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara ve reklamcılık hedeflerinize bağlı olarak her kampanya için Google Adwords günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. İstediğiniz zaman bu bütçede değişiklik yapabilme hakkına sahipsiniz. Google Adwords reklam bütçenizi belirlerken kampanya ve hedefleme çeşitlerini göz önünde bulundurarak sizin için en iyi hizmeti sağlıyoruz.
 • Google ADS Nedir, Google AdWords Nasıl Kullanılır?
  “Google Adwords ve Google ADS hesabı Nedir?” Sorusunun cevabına kısaca bakacak olursak; Eski adı Google AdWords olan Google Ads, Google aracılığı ile hemen hemen her yere ulaşılabilen ve reklamlarınızı yayınlamanızı sağlayan online bir pazarlama aracıdır. İnternet reklam ekosisteminde en çok bütçenin ayrıldığı kanal Google reklamlarıdır.
 • Google AdWords Hesabı Nasıl Açılır?
  Google AdWords hesabını kullanabilmek için öncelikle bir Google hesabına sahip olmanız gereklidir. Kişisel ya da şirket adına açacağınız hesabınız ile mail adresiniz üzerinden ücretsiz Adwords hesabınızı oluşturabilirsiniz.Google adwords girişinizi yaptıktan sonra bir problem yaşamanız durumunda Google Ads müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Google Ads (Adwords) Reklamların Yararları Nelerdir?
  Herkesin söylediği Google Adwords vs Seo karşılaştırmasının galibi daha hızlı olduğu için AdWords’tür. Bir de iyi optimize edilmiş bir Ads kampanyası ile bir şeyi aramada en çok tercih edilen ilk yeri bulmak için çok daha çabuk sonuç verebilir. Google Ads ile marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Ads trafiği, dönüşümleri ve tıklamaları artırmanın dışında, kullanıcılara markanızı da anlatmanın etkili yollarından biridir. Google 7/24 reklamınızı yaptığından sizin için aralıksız olarak çalışan bir reklam aracı görevini alır.
 • Google Ads Danışmanlığı Nedir?
  Google Ads yani Google AdWords reklam danışmanlığı, Google reklamlarını size ve sitenize özel bir ads danışmanı ile en etkili reklamların verilmesini, Google Adwords (Ads) anahtar kelime planlayıcısı ile Google reklamlarını sizin adınıza yürüten, gerekli gözlem ve raporları sağlayan bunlara bağlı olarak da iyileştirmeler yapan hizmet türüdür.
 • Google Ads Hesabı Açmak Ücretli Mi?
  Google Ads hesabı açmak ücretli değildir. Ancak reklam vermek için belli bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Google Adwords bütçe belirleme işlemlerinizde AcerCrea’dan Google Ads danışmanlığı alarak Google Ads ödeme yöntemlerini birlikte belirleyip kısa süre içerisinde yaptığımız çalışmalarla arama motorlarında üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz!
 • Google Ads Kampanya Türleri Nelerdir?
  Google Ads (AdWords) kampanya türleri; evrensel uygulama kampanyası ,arama ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, görüntülü reklam ağı ve video kampanyası olarak sıralanabilir.
 • Google Ads Reklamlarına Nereden Başlamalıyım?
  Google Ads’te reklam vermeden önce reklam stratejinizi oluşturmanız gerekmektedir. AcerCrea Ads danışmanlığı ile web sitenizin arama motorlarında görüntülenmesini artırmak için Google Ads destek ve yardım hizmetiyle hızlı bir şekilde reklam vermeye başlayabilirsiniz.
 • Google Ads’e Reklam Veriyorum, Ancak Telefonum Çalmıyor Neden?
  Google Ads Reklam Fiyatları ve Reklam Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor, Google Reklam Tıklama Ücretleri Ne Kadar? sorularını yanıtlayacak olursak; Bu sorular için hızlıca bir cevap verebilmemiz mümkün değil maalesef. Çünkü tıklamana başına maliyeti belirleyen onlarca faktör vardır. Ancak tahmini bir bütçe planı yapabilirsiniz. Bunun için Google Adwords Anahtar Kelime Aracını kullanabilirsiniz.
 • Google Adwords Yeniden Pazarlama (Remarketing) Nedir?
  Yeniden pazarlama (remarketing), daha önce siteniz veya mobil uygulamanızla etkileşimde bulunan kullanıcılara yeniden ulaşmak anlamına gelmektedir.
 • Google Alışveriş Reklamları Nasıl Verilir?
  Google alışveriş reklamları sattığınız ürün ve hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler sunar. Genel olarak sadece tek ürünü tanıtan Google alışveriş reklamları ya da birkaç tane ürünün beraber tanıtıldığı vitrin reklamlarını karşılayabilir. Google Ads danışmanlığımız ile sizin için uygun alışveriş kampanyasını oluşturabilmemiz mümkündür.
 • Google Reklamları İçin Web Sitenizin Olması Gerekir Mi?
  Eğer bir e-ticaret sitesine ait web sitesi oluşturmak istemiyorsanız sosyal platformlarda (Instagram, Facebook gibi) açacağınız tanıtım sayfaları veya e-ticaret hizmeti sunan kurumların bünyesinde oluşturacağınız shop bölümünüze ait linklerle bağlantılı reklam çalışması yapabilirsiniz.
 • Google’a Nasıl Ödeme Yaparım?
  Google’da reklam vermek için reklam hesabınıza banka- kredi kartı veya banka ödemesi ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer banka veya kredi kartı ile ödeme yapmak isterseniz iki farklı şekilde faturalandırma yapılır. Manuel Ödeme: Açtığınız Google reklam hesabınıza tanımladığınız banka ya da kredi kartınıza istediğiniz fiyat aralıklarında tutarlı bir şekilde ödeme yapmanıza olanak sağlar. Otomatik Ödeme: Otomatik ödeme yönteminde Google reklam hesabınız Google tarafından borçlandırılır. Google, harcamalarınız belli bir sınıra ulaştığında otomatik olarak hesaplarınızdan ödemeleri çeker.
 • Google’a Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?
  Google, reklam vereceğiniz bütçeniz konusunda sizi asla sınırlandırmıyor. Aylık ayırmak istediğiniz bütçeniz binlerce ₺ olabileceği gibi birkaç yüz ₺ de olabilir. Google arama motorunda sadece vermiş olduğunuz reklama kullanıcılar tıkladıkça ödeme yaparsınız. Reklamlarınız kullanıcılara gösterilir ancak tıklanmaz ise asla maliyeti olmayacaktır.
 • Kendi Reklamlarımıza Tıklarsak Ne Olur?

  Google’da yayınlamış olduğunuz kendi reklamlarınıza birkaç defa tıkladığınızda bir problem olmayacaktır ama sonraki tıklamalar için ücret almayacaktır. Bu tıklama ve ücretler geçersiz sayılacak ve para iadesi yapılacaktır. Ayrıca kendi reklamlarınıza tıklamanız sizin için hiçbir fayda sağlamayacaktır.

 • TBM (Tıklama Başına Maliyet) Nedir?
  Tıklama başına maliyet (TBM) yani Pay Per Click (PPC) site ziyaretçilerinin reklamınıza yaptıkları bir tıklama başına ücretlendirildiğiniz ortalama tutarı ifade eder. Tıklama başına maliyet toplam maliyetinizin toplam tıklama sayınıza bölünmesi ile hesaplanır.
 • Ücret Ödemeden Google’da Üst Sıralarda Çıkabilir Miyim?
  Evet, tabii ki çıkabilirsiniz. Ancak Google Ads reklamları için belli bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Web sitenizin arama motorlarında ücretsiz bir şekilde üst sıralarda görünebilmesi için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmaları yapabilirsiniz.

İçerik Pazarlaması

 • Dijital İçerik Üretimi Nedir?

  Dijital içerik üretimi, dijital dünyadaki tüm ağlarda rastladığınız her blog yazısı, video, ürün veya hizmet tanıtımları ya da Youtube videolarındaki açıklamalar bile birer dijital içeriktir. 

  Eğer içerik olmazsa internet anlamlı olmaz çünkü içerik ve internet bir bütündür. Son olarak da sosyal medyadaki paylaşımlarınızı web sitenizde bulunan içeriklere yönlendirerek de fayda sağlayabilirsiniz.

 • Etkili İçerik Üretimi Süreci Nasıl Olmalıdır?

  Etkili içerik üretim sürecinde dikkat etmemiz gereken ilk noktalardan birisi kullanıcıya sağlayacağı fayda olmalıdır. Kullanıcılar için faydalı değil ise içeriğimiz başarılı değildir.

  Ayrıca SEO uyumlu başlıklar ve diğer SEO faktörleri ( meta description gibi) de göz önünde bulundurulmalıdır.

 • Hangi Alanlarında İçerik Sağlıyorsunuz?

  Türkiye’nin ilk ve tek sigorta temalı ajansı olarak içerik üretimi konusunda ilk önceliğimiz sigorta sektörüdür Sigorta ve dijital sigortacılık alanındaki içeriklerin yanı sıra dijital pazarlama, sosyal medya, teknoloji, finans, gündem, SEO (arama motoru optimizasyonu), eğitim, kariyer gibi konularla ilgili de içerikler üretmekteyiz.

 • Hangi Formatlarda İçerik Talep Edebilirim?

  AcerCrea olarak sizin için hem tanıtım içeriği hem de yazılı içerikler sağlayabiliriz. Ajansımızın içerik üretim uzmanları sizin için

  • Blog Yazıları
  • Basın Bültenleri
  • Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal medya içerikleri
  • SEO Uyumlu İçerikler
  • AdWords İçerikleri
  • Ürün ve Kategori İçerikleri hazırlamaktadırlar.

   

  Özgün içerik üretim hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alma ve danışmanlık desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 • Kaliteli İçerik Üretimi Nasıl Olur?

  Kaliteli içerik üretimi nasıl olmalıdır? sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak;

  Kaliteli içerik üretirken hem kullanıcılar hem de arama motorları tarafından beğenilen içerikler oluşturabilirsiniz. Hedef ve stratejilerinizi belirledikten sonra iyi bildiğiniz bir konuda içerik seçimi yapın ve hedef kitlenizi iyi belirleyip anahtar kelime araştırmanızı hedef kitlenize endeksleyin. Yazılarınız basit anlatım dilinde ve kolay tüketilebilen yazılar olurken Türkçeyi de doğru kullanmanız gerekmektedir. İçeriklerinizde ilgi çekici başlıklara yer verirken görselliğe önem vermeyi de unutmamalısınız.

 • Sosyal Medya İçerik Üretimi Nedir?

  Sosyal medya içeriği sosyal platformlarda paylaşım yapmaya uygun ve o platformların içerik kriterlerine uyması gereken verilerdir. Örneğin, Instagram içerik üretimi için 5 dakikalık bir hikaye içeriği yerine 15 saniyelik bir içerik olmalıdır. Twitter için de aynı şekilde 1000 karakterlik bir metin hazırlamak yerine maksimum 280 karakterlik bir sosyal medya içerik üretimi hazırlanmalıdır.

 • Yazdığınız İçeriklerin Onay Süreci Nasıl Oluyor?

  İçerik uzmanlarımız tarafından sizin için yazılmış olan yaratıcı ve SEO( Search Engine Optimization) uyumlu içerikler önce onaylanır ardından anlatım, imla ve dilbilgisi kuralları editörler tarafından kontrol edilmektedir. Editörden onay alan içerik müşteriye sunulduktan sonra revize alınmaz ise yayınlanır.

 • Özgün İçerik Nedir, Özgün İçerik Nasıl Olmalıdır?

  Özgün içerik, içerik yazarının kendi tarzı ve üslubu ile ortaya çıkan herhangi bir yerden kopya içermeyen ve kendi duygu, düşünce ve bilgi birikimlerini kullanarak oluşturmuş olduğu içeriktir. Özgün bir içerik üretimi yapabilmek için konuyu en ince ayrıntılarına kadar anlamak ve detaylarına hakim olmak gerekmektedir bu şekilde kaliteli içerik üretimi yapabilirsiniz. 

 • İdeal İçerik Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

  Yazılan içeriklerin uzunluğu tabii ki önemlidir ama içeriğin uzunluğu kadar ifade ettiği anlam, bilgilerin doğruluğu ve sıkıcı olmaması gibi noktalara da dikkat edilmesi gereklidir. Bu yüzden içerik yazdığınız konu ile ilgili yeterli bilgiyi ve bahsettiğimiz noktalara dikkat ediyor iseniz ideal uzunluk aslında sizin için bu olmalıdır. 

 • İçerik (Content) Nedir?

  Sözlük anlamı sözlü veya yazılı anlatımda verilmek istenen duygu, düşünce ve imgeler bütünü olan içerik, günümüzde ilk duyulduğunda bize dijital platformlardaki metinleri hatırlatmaktadır. Dijital platformlarda bilgi veren her şey içerik sayılmaktadır. 

 • İçerik Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İstiyorum. Nereden Öğrenebilirim?

  Özgün ve kaliteli içerik üretim hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için buradaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 • İçerik Pazarlama Stratejisi (Content Marketing Strategy) Nedir?

  İçerik Pazarlama Stratejisi (Content Marketing Strategy), içerik pazarlaması için yapılan planlama sürecindeki yol haritasında hangi kitleye hitap edileceği, onların nasıl dikkatini çekebileceğiniz gibi sorulara yanıtlar bulunmasıdır. Bu stratejilerden olumlu dönüşler alabilmek içinse sadece içerik yazmak yeterli olmayabilir. Bu yüzden YouTube, Instagram gibi sosyam mecralarda kullanıcıların sık ziyaret ettiği yerlerden backlinkler alarak, markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz.

 • İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır, İçerik Pazarlama Stratejisi Nedir?

  İçerik pazarlamasının (Content Marketing) favori elemanlarının görevlerin ve hedeflerin tanımlamasının olduğu söylenebilir. Bu tanımlamalar sizin ne tarzda içerikler üretip üretmemeniz gerektiği konularında karar vermeniz için destek olur. Çok kapsamlı bir araştırma ile doğru ve etkili içerik pazarlama stratejileri sayesinde hedef kitleniz ile markanıza ya da firmanıza daha yakın hale gelebilirsiniz.

 • İçerik Pazarlaması İle İçerik Stratejisi Arasındaki Fark Nedir?

  İçerik Stratejisi (Content Strategy), oluşturduğunuz her bir içeriğin detaylarını içeren nedenleri ve nasıl olduklarını belirler. Bir pazarlama stratejisi olarak İçerik Pazarlaması (Content Marketing) ise oluşturduğunuz bu içeriklerin oluşturulma ve tanıtılması için kullanıllan süreçlerden oluşur.

 • İçerik Stratejisi (Content Strategy) Nedir?

  İçerik Stratejisi (Content Strategy), etkili ve kaliteli içeriğin planlanması, stratejiler oluşturulması, yayınlanması ve yönetilmesine odaklanır. İçerik stratejilerinin amacı doğru içeriğin doğru kullanıcılara, doğru yer ve zamanda ulaştırılmasıdır.

 • İçerik Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

  İçerik Pazarlama Stratejisi Nasıl Hazırlanır? sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak;

  İçerik stratejisi oluştururken bazı önemli noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunlardan birisi marka ya da firmanızın temel misyon ve vizyon değerlerinin dışına çıkmadan temel pazarlama stratejisine uygun bir strateji oluşturabilmektir. İkincisi ise stratejinizin iki anahtar soru olan neden ve nasıl soruların cevap verebilmesidir. Son olarak da tüm bu süreçlere yani araştırmaya, yayınlamaya, dağıtıma, değerlendirme ve kontrol süreçlerine hakim olabilecek mükemmel bir ekibe sahip olmaktır.

 • İçerik Stratejisi Örnekleri Nelerdir?

  Dijital içerik stratejisi ve içerik örnekleri marka ve firmalar için oldukça önemli bir yere sahiptir. En çok kullanılan yöntemler arasında algılanması daha kolay olduğu için görsel pazarlama gelir çünkü hem içeriğin öne çıkmasını hem de sosyal mecralarda en çok beğeni toplayan yöntemler olan GIF, infografik, fotoğraf, video, ve bir çok görsel önemli bir yere sahiptir. 

 • İçerik Stratejisinin Temel Ögeleri Nelerdir?
  • Amaçlar, hedef belirlemek
  • Araştırma (Rakip araştırması, anahtar kelime araştırması..)
  • İçeriğin Hazırlanması
  • İçeriğin Dağıtımı (Sahip olunan, ücretli ve kazanılan içerik dağıtımı) 
  • Ölçümleme, performans analizi yapılması
 • İçerik Stratejisinin Önemi Nedir?

  İçerik stratejisi, oluşturduğunuz ve sahip olduğunuz neredeyse tüm somut medyaların yönetimi ifade eder. İçerik oluşturmanın markanızın ya da firmanızın büyümesi için içerik stratejisinin çok önemli olduğunu unutmamalısınız. İçerik stratejisi geliştirilirken iyi ve güzel planlanmış bir amaç olmalıdır. İçeriği, bir yatırım getirisi olarak yönetebilmek oldukça stratejik bir yaklaşımdır.

 • İçerik Üretim Hizmetini Kimler Almalıdır?

  İçerik üretim hizmetleri rakiplerinin önüne geçmek isteyen, ürün ve hizmetlerine daha fazla talep yaratmak ve tüketicilerle etkili bir bağ kurmak isteyen herkesin alması gereken hizmetlerdendir. AcerCrea olarak uyguladığımız içerik teknikleri ile hem markanıza birçok avantaj sağlayabilir hem de markalaşma sürecinde öne geçmenize yardımcı olur. Kaliteli ve etkili içerik üretim hizmeti hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • İçerik Üretimi Nedir?

  İçerik üretimi önceden belirlenmiş olan bir hedef kitle için bilgi oluşturmaya yönelik bir sistemdir. İçerik üretimleri potansiyel müşteriler, ortak hedefler ve müşterilere hitap etmelidir. Ürettiğiniz içerik türü yukarıdaki hedeflerden birini karşılamalıdır. İçerik stratejiniz her zaman oluşturduğunuz içerik üretim sistemine hitap etmelidir.

 • İçerik Üretiminin Faydaları Nelerdir?

  Dijital dünyadaki en etkin pazarlama stratejilerinden biri olan içerik üretimi yazdığınız içerik türlerine göre markanıza farklı avantajlar sağlamakla beraber marka bilinirliğini de artırmaktadır. Blog içerikleri ziyaretçi sayınızı artırırken sosyal medya içerikleri daha kolay artırmaktadır. Video içerikler ise samimi bir dille oluşturulduğu takdirde müşterilerinizin ya da potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekmenin yanı sıra YouTube’da da paylaşım yapınca gelir elde etme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

 • İçerik Üretirken İzlenmesi Gereken Yollar Nelerdir?

  İçerik üretimi yaparken ziyaretçilerin yazacağınız içeriğin konusu ile ilgili yaptıkları aramalar içeriğin başlık ve ana hatlarını belirlemeniz için size yol gösterecektir. Bu yüzden içerik üretimi öncesinde araştırma yapmak ve strateji belirlemek oldukça önemlidir. Dilerseniz AcerCrea içerik pazarlama stratejisi hizmeti ile içerikleriniz için stratejiler konusunda da bizden destek alabilirsiniz. Son olarak içeriğinizin konusunu belirledikten sonra başlıkları belirlemeli ve nasıl ilerleyeceğiniz konusunda bir yol haritası hazırlamalısınız. İçeriklerinizdeki blgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir çünkü yanlış bilgiler vermeniz kullanıcıların size olan güveninin düşmesine ve eleştiriler almanıza neden olabilir.

 • İçerik Üretmenin Püf Noktaları Nelerdir?

  Özgün ve yaratıcı içerik üretirken bazı noktaları dikkate alarak hazırlanması gereklidir. Bunlardan biri içeriği kimin için hazırladığınızı bilerek hedef kitlenizi tanımaktır. Gündemden ilham alarak yeni ve güncel içerikler hazırlanmaya çalışılmalıdır. İçerik üretirken arama motoru optimizasyonuna (SEO) uygun içerikler olmalı ve bu içerikler için belirlenen konular, anahtar kelimeler ve başlıklar da bir bütün halinde olursa özgün içeriklerinizi hazırlamış olursunuz.

Grafik Tasarım

 • Her Mecra İçin Banner Tasarımları Mı Yapmamız Gerekmektedir?

  Banner tasarımlarınızı paylaşacağınız yere bağlı olarak çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz. Örneğin youtube banner template çalışması ile web sitesinde kullanacağınız bannerin farklı olması daha iyi olabilir çünkü kullanıcılar her mecrada farklı ürün görmek isteyebilir ve o mecranın içeriğine uygun özelleştirmeler yapılması daha uygun olabilir. Farklı bir açıdan bakmamız gerekirse de tasarımlarda ortak bir dil kullanmak kullanıcılara aynı ürünü vurguladığını ve bütünlük sağladığını göstermiş olabilirsiniz.

 • Neden Banner Tasarımınızı AcerCrea Yapmalı?

  AcerCrea, olarak tecrübeli ve uzman kadromuz ile uygun banner tasarım fiyatları ile yaptığımız banner çalışmalarınızı profesyonel grafik tasarımcımız ile her boyutta (YouTube banner, discord banner, web sitesi banner) en yaratıcı ve özgün bir şekilde yapıyoruz. Rakiplerinizin önüne geçmenize, ürün ve hizmetlerinizin dijital pazarlamada diğer markalar arasından öne çıkmasını sağlayarak büyük başarılara imza atmanıza destek olmaktayız.

 • Banner Nedir, Banner Ne Demek?

  Banner reklam nedir sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak;

  Banner, web sitelerine tanıtım, reklam veya duyuru amacı ile hazırlanarak yerleştirilen bannerlar web sitelerinin bazı yerlerine yerleştirilip reklam verenin belirlemiş olduğu adrese de yönlendiren internet reklamlarıdır.

 • Banner Tasarım Kurgusu Nasıl Olmalıdır?

  İyi bir banner tasarımının yolu, web sitenizin özelliklerini ve konusunu en iyi şekilde yansıtacak olan bir tasarımdan geçmektedir. Sitenizdeki bannerlar sitenizi yavaşlatmamalı, diğer öğeler arasında kalmadan ön plana çıkabilmek için etkileyici bir duruşa sahip olmalıdır. Etkili bir banner tasarımı oluşturmada renkler büyük önem taşımaktadır. Logonuzda kullandığınız renkleri banner tasarımınızda da kullandığınızda müşterileriniz için akılda kalıcı bir tasarım yapmış olursunuz. Kullandığınız renkler aynı zamanda bağlı olduğunuz sektörü de temsil etmelidir. Kolay okunur ve anlaşılır olması gereken banner tasarımlarınız sunduğunuz ürün ya da hizmet ile ilgili detaylı bilgi verebilecek düzeyde olmalıdır. Sadeliğin ön planda tutulduğu tasarımlarda etkili olabilmek için “satın al, şimdi yükle, şimdi indir, şimdi başlat” gibi net bir çağrı olmalıdır. Tasarımlarınızda güvenilir bir marka imajı yaratmalı, çok fazla renk kullanımından kaçınmalı, kullanacağınız fontların okunabilir olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarına hitap ederek hedef kitlenize uygun bir tasarım ve dil kullanmalısınız.

 • Banner Tasarım Neden Önemlidir?

  Banner tasarımı web sitenizin ilk izlenimi açısından oldukça önemlidir. Siteye ilk girildiğinde ziyaretçileri yönlendirebilen banner tasarımı göze hitap etmektedir.Ayrıca kullanıcıların ilgisini çekmek için kullanılan bannerlar mesaj vermek istediğim ürün ya da konuyla ilgili detay verme görevini de üstlenmektedirler.

 • Banner Tasarım Nedir, Nasıl Olmalıdır?

  Banner tasarımları, kullanıcılara ve müşterilerinize ulaşmak için kullanılan en hızlı ve etkili yollardan biridir. İyi bir banner tasarımı web sitesine girildiği zaman göze hitap etmeli ve kolay anlaşılabilir olmalıdır. Ayrıca site ve banner tasarımı arasında uyumluluk olması gerekirken ürün ve hizmetle ilgili de gerekli detayları içermesi gerekmektedir.

 • Banner Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Banner tasarımı yapma sürecinde önce sizden aldığımız brief ile başlıyoruz ve vermek istediğiniz mesajlar doğrultusunda içerik ve grafik tasarım ekibimiz ile birlikte sizin için bir yol haritası çıkarıyoruz. Sizden aldığımız brief doğrultusunda da gerekli olan dokümanlar grafik tasarımcılarımız tarafından istenen formatlarda banner haline getirilir.

 • Başlıca Grafik Tasarım Hizmetleri Nelerdir?

  Grafik Tasarım ürün ve hizmetleri çok geniş bir uygulama alanına sahiptirler ve hemen hemen her sektörde de ihtiyaç duyulmaktadır. Başlıca grafik tasarım hizmetlerine örnek verecek olursak eğer;

  • Kurumsal Kimlik Tasarımı
  • Logo Tasarımı
  • Web Tasarım
  • Landing Page Tasarımı
  • Antetli Kağıt Tasarımı
  • E-Bülten
  • Banner Tasarımı
  • Tema Tasarımları
  • Katalog Tasarımı
  • Şirket Tanıtım Sunumu
  • Matbaa Ürünleri
  • Dergi Tasarımı en bilinen hizmetlerdendir.
 • Grafik Tasarım Teknikleri Nelerdir?
  Grafik tasarım teknik ve ilkeleri hakkında profesyonel anlamda bir bilgi birikimine sahip olmak istiyorsanız deneyimli tasarımcıların önerdiği kitapları okuyabilirsiniz. Adobe Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi tasarım programlarına hakim olmak da yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü somut ürünlere dönüştürmekte en iyi yardımcınız olacaktır. Tasarımlarınızı yapmadan önce iyice gözlem yapıp analiz etmelisiniz ve sonrasında hizalama, tipografi ve renk uyumlarına dikkat etmelisiniz.
 • Hareketli Ve Sabit Banner Arasındaki Fark Nedir?

  İletmek istediğiniz birden çok mesajınızın olduğu durumlarda hareketli banner kullanmak daha doğru bir yöntemdir. Bazı bannerlarda birden fazla mesajı sığdırmak yerine hareketli banner kullanmak daha faydalı olabilir. Ancak bu banner ile sadece tek bir konuyu vurgulamak istiyorsanız sabit bannerları kullanabilirsiniz.

 • Kurumsal Kimlik Kılavuzu (Company Guideline) Nedir, Nasıl Oluşturulur?

  Kurumsal Kimlik Rehberi (Corporate Identity Guide) olarak da bilinen kurumsal kimlik kılavuzunu oluştururken yeni kurulacak markanın ya da mevcut markanın geçmişinden, misyonunundan, vizyonundan ve değerlerinden bahsedilmelidir. Kurumsal kimlik kılavuzu oluştururken bulunduğunuz sektörün de önemi vardır çünkü sigorta sektöründeki firmalar ile moda sektöründeki firmaların ihtiyaçları aynı olmayabilir. 

 • Kurumsal Kimlik Kılavuzu Neleri İçerir?

  Kurumsal kimlik kılavuzunun başlıca ögelerine renk paleti, tipografi, logo kullanımı, sosyal medya kiti, matbu evrak (basılı işler) örnek verilebilir. Özetlemek gerekirse kurumsal kimlik kılavuzunda tutarlılık ve devamlılık önemli bir yere sahiptir. Profesyonel bir şekilde hazırlanan kılavuz ile markanız için hedeflediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

 • Kurumsal Kimlik Nedir?

  Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir? sorusunun cevabına bakacak olursak;

  Kurumsal kimlik, bir markanın, işletmenin ya da kurumun hem şirket içinde hem de dışında kurumsal görsel bütünlüğü taşıyacak modern ve interaktif görsel ögeler ile somutlaştırarak markalaşma sürecine katkı sağlamasıdır. 

 • Kurumsal Kimlik Paketi Neleri İçerir, Kurumsal Kimlikte Bulunması Gerekenler Nelerdir?

  Kurumsal kimlik paketimizin unsurları şunları içermektedir;

  • Logo Tasarımı
  • Kartvizit Tasarımı
  • Bloknot ve Küp Bloknot Tasarımı
  • Cepli Dosya Tasarımı
  • Antetli Kağıt
  • Torba Zarf ve Diplomat Zarf
  • Duvar Bayrakları
  • Masa Bayrakları
  • Roll Up Banner
  • Kalem Tasarımı
  • Unutmayınız Kartı
  • Sertifika Tasarımı


 • Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci Ne Kadardır?

  Kurumsal kimlik tasarımı, yapılan görüşmeler sonrasında belirlenen istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmiş olan sürede teslim edilir.

 • Kurumsal Kimlik Çalışması Nasıl Yapılır?

  Kurumsal Kimlik Nasıl Yapılır? sorusunun cevabına bakacak olursak;

  Kurumsal kimlik çalışması, sizinle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonrasında bize göndermiş olduğunuz brief dosyası neticesinde alanında uzman tasarımcılarımız ile markanızın vermek istediği mesaja uygun bir yol haritası ile hazırlanmaya başlanır. Tasarımlarımıza başlamadan önce size kurumsal kimlik örnekleri iletmekteyiz. Kurumsal kimlik pdf dosyası olarak olarak teslim ettiğimiz pakette logo, kartvizit, antetli kağıt, broşür, bloknot, şirket tanıtım sunumu ve e-mail imza tasarımı gibi tüm reklam ve grafik çalışmaları bulunmaktadır.

 • Kurumsal Kimliğin Önemi Nedir?

  Eğer markanızı kullanıcılara profesyonel göstermek istiyorsanız tutarlı ve göze hitap eden bir kurumsal kimlik çalışması yapmanız sizi rakiplerinizin arasında da öne çıkaracaktır. Belli bir yazı tipini, renk paletini ya da tutarlı bir logo konumlandırması kullanmak profesyonel duruşunuzu geliştirmenize yardımcı olmaktadır.

 • Kurumsal Markalaşma ve Kurumsal İmaj Nedir?

  Kurumsal markalaşma, işletmenizin marka adının reklam çalışmalarında ve ortaklarla olan tüm iletişiminizde kullanılmasıdır. Kurumsal imaj ise kullanıcıların markanızı gözlemlemeleri ve çeşitli kaynaklardan edindikleri izlenimi kapsamaktadır. 

 • Matbaa Hizmetini de Veriyor Musunuz?

  Maalesef direkt olarak matbaa hizmeti verememekteyiz. Ancak dilerseniz anlaşmalı olduğumuz matbaalar ile baskı formatına uygun olarak hazırladığımız tasarımlarınız için işbirliği içinde olabilir ve bunun için size danışmanlık hizmeti kapsamında yardımcı olabiliriz.

 • İstanbul Dışına Kurumsal Kimlik Tasarımı Hizmeti Veriyor Musunuz?

  Çalıştığımız bir çok firma ve sigorta acentesi İstanbul dışında hizmet vermektedir. Dijital platformlar ile iletişime geçerek istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda kurumsal kimlik hizmeti sağlıyoruz.

 • İyi Bir Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Olur?

  İyi ve etkili bir kurumsal kimlik tasarımı, görünen tüm ögelerin uyumlu ve tutarlı bir şekilde kullanılmasıyla oluşmalıdır. Bir markanın kurumsal kimliği şirketin misyonu, vizyonu, iletişimi, hitap dili, müşteri inceleme ve deneyimleri ile rakiplerinizin önüne geçerek güçlü bir konuma gelmenizi sağlar.

Facebook Yönetimi

 • "Daha önce bir ürün ya da hizmet için herhangi bir siteye girdim. Daha sonra sosyal medya hesabımda o ürün karşıma çıktı." Bu Nasıl Oluyor?

  Doğru bir şekilde kurgusu yapılmış bir dönüşüm reklamına denk geldiyseniz eğer bu mümkündür. AcerCrea olarak dönüşüm reklamlarında (re-marketing) uyguladığımız bir sistem diyebiliriz. Herhangi bir ürün ve hizmetle ilgili arama motorlarında ya da sosyal medyada aramalar yapmanız vereceğimiz reklamlar için hedef kitle grubumuza girmeniz için yeterli olmaktadır. Böylelikle verdiğimiz tüm reklamlarımız doğru kişilere gösterilmiş olacaktır.

 • Facebook Business Manager (Facebook İşletme Yöneticisi) Nedir?

  Facebook Business Manager (Facebook İşletme Yöneticisi), Facebook işletme hesabı oluşturulmasına, işletmenizin doğrulanmasına, reklam verilmesine ve yönetilmesini sağlayan bir platformdur. Facebook İşletme Yöneticisi ile Facebook’taki tüm pazarlama araçlarını tek bir yerden yönetebilirsiniz.

 • Facebook Reklam Merkezi Nedir?

  Facebook reklam merkezi, Facebook sayfanızda yer alan bir sekmedir ve bu sekmede tüm reklamlarınızın sonuçlarını görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

 • Facebook Reklam Ücretleri Ne Kadar?

  Facebook reklam ücreti ne kadar? sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak; Facebook reklam yöneticisi panelinden reklam verebilirsiniz. Facebook reklam ücretleri için sabit bir fiyat verilmemektedir. Dilerseniz 10₺ dilerseniz de 100.00₺ gibi istediğiniz fiyatta reklam vermeniz mümkündür. 

 • Facebook Reklamları Satışların Artmasına Nasıl Katkı Sağlar, Facebook Reklamları Nasıl Olmalı?

  Facebook reklamları, satışlarınızı internet sitenizi ziyaret edenler, mobil uygulamanızı kullananlar ve hedef kitlenize potansiyel müşterilere ulaşarak yukarı taşır. Facebook reklamları her ürün için hedef kitle belirlenmesine imkan sağlarken ilgi alanlarına göre yapılan hedeflemeler ile de alışveriş oranlarını artırır. 

 • Facebook Sayfa Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

  Facebook sayfa yönetimi, Facebok sayfanızın Facebook İşletme Hesabı ile sayfa yönetimi, reklam kampanyaları gibi bir çok trafik kaynak noktası olan ürün ve hizmetlerin Facebook danışmanlarımız tarafından optimize çalışmalarının yapılmasıdır.

 • Sosyal Medya Dönüşüm Reklamları (Re-Marketing Reklamları) İçin Ek Bütçe Mi Gerekir?

  Evet, sosyal medya dönüşüm reklamları (re-marketing reklamları) ek bütçe gereklidir ama ilk 1-2 ay dönüşüm (re-marketing) reklamlarını yayınlamıyoruz. İlk hedefimiz bir data oluşturmaktır. Data oluşturduktan sonra sizinle görüşmeler gerçekleştirip dönüşüm reklamları için ek bütçe talebimizi iletiyoruz.

 • Sosyal Medya Hesaplarımın Adları Aynı Mı Olmalı?

  Sosyal medya hesaplarınızın daha kolay bulunabilmesi ve akılda kalıcı olabilmesi için tüm hesaplarınızın adını aynı yapmanız gerekmektedir.

Instagram Yönetimi

 • Instagram Reklam Ücretleri Ne Kadar?

  Instagram reklam fiyatları için Instagram yönetim panelinden görüntüleme yapabilir ve reklam verebilirsiniz. Instagram reklam ücretleri için sabit bir fiyat verilmemektedir. Dilerseniz 10₺ dilerseniz de 100.00₺ gibi istediğiniz fiyatta reklam vermeniz mümkündür. 

 • Instagram ve Facebook’ta Reklam Harcamaları Nasıl Hesaplanmaktadır?

  Reklam algoritmalarının temel noktası açık arttırma usulüdür. Seçmiş olduğunuz bütçe ve hedeflerinize göre reklam bütçeniz doğrultusunda ortalama kaç kişiye reklamlarınızın gösterilebileceği hesaplamasını yapar. Yayınladığınız reklamlar bildirdiğiniz ortalama içindeki kişi sayısına gösterime sunulur. Her 1000 kişiye gösterim için ortalama bir fiyat hesaplaması yapar. Fakat verdiğiniz reklam iile etkileşime giren ve reklam tıklanması ile CPC (tıklama başına maliyet) ve 1000 CPM (gösterim başına maliyet) değerleriyle görülen ortalama gösterim kişisi ve ortalama reklam değerleri tekrar hesaplanır.

 • Düşük Bir Günlük Bütçe Belirlesem Reklamlarım Hemen Gösterim Alıp Yayından Kalkar Mı?

  Hayır, yayından kaldırılmaz. Çünkü Facebook algoritması belirlemiş olduğunuz günlük bütçenizi bir güne yani 24 saate yayarak kullanır. Ancak kampanyanızın yayınlama ayarını hızlandırılmış olarak düzenlediyseniz Facebook reklamlarınızı devamlı gösterip günlük belirlediğiniz bütçenizin tamamlanmasını beklemeden harcamaya odaklanacaktır. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için gerekli işlemleri yapıp öyle reklam yayınlamalısınız.

 • Instagram Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?
  • Kurumsal Instagram hesabı oluşturmak
  • Hedef kitlenizi belirlemek ve stratejiler geliştirmek
  • Yaratıcı içerik üretimi ve geliştirmeleri
  • Özel gün paylaşımları
  • Instagram reklam kampanyaları yapmak
  • Hesabın yönetimi yapmak 
  • Hedef kitle ile etkileşimin arttırılması
  • Raporlamalar yapmak
 • Instagram Danışmanlığı Nedir?

  Instagram Danışmanlığı, Instagram hesap, takipçi ve reklam yönetimi ile profesyonel uzmanlarımız tarafından sosyal medya stratejileri geliştirilerek, hedef kitle etkileşimin arttırılması ve raporlamalar ile hesabınızın rakiplerinizin önüne geçmesini sağlar. Sizin için yaratıcı içerikler üreterek, markanızın değerini ve satışlarını artırır.

 • Instagram Hesap Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

  Herhangi bir konuda profesyonel destek almak ve o işi uzmanına yönlendirmek her zaman daha avantajlıdır. Bu sayede sizin gözden kaçırdığınız noktaları sizden daha iyi görür ve hızlı bir şekilde tespit eder. Ayrıca konuya hakim olduğu için yapılacak işin en doğru biçimde yapılması için planlama ve stratejiler oluşturur. Kısaca instagram hesabınızı en verimli ve en iyi şekilde kullanmanız bir danışmanlık hizmeti ile çok kolay olacaktır.

 • Instagram Hesaplarında SEO Çalışması Yapılabilir Mi?

  Dijital pazarlama alanında kullanılacak en güçlü platformlardan biri olan Instagram’da SEO çalışmaları yapılabilir. Instagram sayfalarının görünürlüğünün artması için optimize edilmesi büyük önem arz etmektedir. Instagram paylaşımlarınızdaki görsellerde indexleme işlemi yapılmadığı için arama motorlarına optimize etmek oldukça zor olmaktadır.Instagram hesaplarınız indexlenebilir ama görseller indexlenemez. 

 • Instagram Reklam Bütçesi Ne Kadar Olmalıdır?

  Reklam bütçeniz, Instagram reklam analiziniz yapıldıktan sonra belirlenmelidir. Sayfanızın mevcut durumuna ve gelecek hedeflerinize göre yol haritası çizilmelidir. Instagram danışmanlık hizmetimiz ile bu alanda tecrübeli ve uzman ekibimiz sayesinde size bu konuda yardımcı olmaktayız detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Instagram Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, markaların kullandığı en güçlü kanallardan birisidir. Instagram reklam danışmanlığı ile reklam verecekler için çok daha geniş kitlelere geleneksel medya kanallarına göre daha düşük instagram reklam fiyatlarıyla ulaşabilme imkanı sunar. Ayrıca hedef kitlenizi belirleyerek direkt onlara ulaşabilir ürün ve hizmetlerinizin satışını da artırabilirsiniz.

 • Instagram Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

  Instagram sosyal medyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olduğu için hesabınızın büyümesine destek olacak bir instagram yönetim danışmanlık hizmeti almak hesaplarınızın etkileşimini artırıp geniş kitlelerce benimsenmesini ve ön plana çıkmasını sağlayabilir. AcerCrea olarak profesyonel danışmanlık ekibimiz ile markanızı ve belirlediğimiz hedefleri mümkün olan en iyi şekilde tanıtıyoruz ve instagramdaki varlığınızı optimize etmenize yardımcı olarak rakipleriniz arasından sıyrılmanız konusunda destek olmaktayız.

 • Instagram Üzerinden Yayınlayabileceğiniz Reklam Türleri Nelerdir?
  • Fotoğraf Reklamları
  • Video Reklamları
  • Hikaye Reklamları
  • Dönen Reklamlar

  Belirttiğimiz Instagram reklam türleri ile Instagram reklamlarınızı yayınlayarak daha çok ziyaretçiye ulaşabilir, uygulama veya web sitenize yapılan tıklamaları artırılabilir ve videolarınızı izlenmesini artırmak ile beraber marka bilinirliğini de artırmış olursunuz.

 • Instagram'da Hedefleme Türleri Nelerdir?

  Birkaç alt başlıkta toplanan Instagram hedefleme türlerine konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli noktaları kullanarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları ile istediğiniz kullanıcılara daha kolay ulaşabilir Facebook ve Instagram’daki hareketlerine göre reklamları tanımlayabilirsiniz. 

 • Instagram'da Nasıl Reklam Verebilirim?

  Instagram reklamlarınızı telefondan verebileceğiniz gibi Facebook Ad Manager ile de verebilirsiniz. Öncelikle Business Manager hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanız gerekmektedir. Daha sonra eğer bir Facebook şirket sayfanız yok ise onu oluşturmalısınız. Oluşturduktan sonra gerekli işlemleri yapıp Power Editör kısmından kampanya oluşturma seçeneğini seçmelisiniz. Instagram reklam bütçenizi belirledikten sonra reklam ayarlarını yapmalısınız. Ayarları günlük veya aylık olarak ne kadar reklam vermek istediğinizi belirleyerek yapabilirsiniz. Doğru zaman dilimlerini seçmeniz bütçenizden en iyi verimi almanız için en iyisi olacaktır.

  Son olarak yayınlayacağınız içeriğin Instagram’da hangi kısımda yayınlanacağını seçeceksiniz. Bu seçim sonrasında reklam bütçe ve beklentilerinize göre ödeme işlemi yapabilirsiniz. Tüm adımları tamamladıktan sonra sol kısımdaki reklam ikonuna tıklayarak Instagram hesabınızı seçip reklamın nasıl görüldüğünü görebilirsiniz.

 • Instagram'da Nasıl Sponsorlu Reklam Verilir?

  Instagram reklamlarım nerede yayınlanır? sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak;

  Yayınlamış olduğunuz instagram reklamlarınız öncesinde hedeflediğiniz kitlenin instagram akışında diğer takip ettikleri hesapların paylaşımlarıyla birlikte ana sayfada sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir. İstersen instagram story olarak da reklam verebilirsiniz.

 • Instagram’da SEO Çalışması Nasıl Yapılmalıdır?

  Instagram’da rakiplerinin önüne geçmek isteyen şirketler anahtar kelime, etiket seçimi gibi pek çok konuda optimizasyon çalışmaları yapmalıdır. Yapılan profesyonel optimizasyon çalışmaları ile hazırlanan içerikler olması gereken hedef kitleye ve daha geniş kullanıcı kitlesine ulaştırılabilir. Ne kadar özgün ve kaliteli içerik hazırlasanız bile optimize etme şekli doğru değilse hem ulaştığı kitle hem de etkisi sınırlı olacaktır.

  Markalar ve şirketler sektörde ön plana çıkabilmek, daha geniş bir kitleye ulaşabilmek, içerik pazarlama işlemlerini yürütebilmek, daha görünür bir profile sahip olabilmek, takipçi kitlesi ile etkileşim oranını en üst seviyeye çekme ve etkileşimi artırmak için profesyonel bir destek alarak SEO çalışması yapılabilir. 

  SEO çalışmasının nasıl yapıldığını kısaca özetleyecek olursak;

  1. Hesabınızı Herkese Açık Şekilde Ayarlayın
  2. Sosyal Profil Şeması Oluşturun
  3. En Önemli Anahtar Kelimeleri Instagram Adınızda Kullanın
  4. Biyografinizi Özelleştirin, Anahtar Kelimeler İle Zenginleştirin
  5. Görsel Açıklamalarına Önem Verin
  6. Instagram Gönderilerinize Direkt Olarak Bağlanın
  7. Instagram İşletme Hesabını Seçin

Linkedin Yönetimi

 • LinkedIn Banner Reklamlar Nedir?

  LinkedIn banner reklamlar, LinkedIn’de ilgi çekici ve yaratıcı görsel kullanımı ile oldukça önemli bir yere sahiptir. En iyi LinkedIn banner reklamları kişiselleştirilmiş, özgün, ilgi çekici ve iyi zamanlamış olanlardır.

 • B2B Pazarlama İçin Linkedln’in Önemi Nedir?

  Şirketlerin başka şirketlere doğrudan satış yapmalarına B2B yani business to business iş modeli denilmektedir. Bu iş modelinde son kullanıcıyı hedefleyen hizmet ve ürünlere göre daha geleneksel kanallar kullanılan, şirketler arası bir satış ve pazarlama süreci görülür. E-posta pazarlaması gibi kanallar B2B süreçlerinde önemli bir yere sahiptir.

  Profesyonel iş ağı olan LinkedIn, şirketlerin satın alma, pazarlama ve karar verme yetkisi bulunan şirket çalışanlarına ve üst düzey yetkililerine erişebilmenize büyük destek sağlamaktadır. Kendi şirketinizin satış ve pazarlama haritasında hedeflenen bu profillere ulaşmak, şirketinizi ve kendinizi tanıtmak ve bu iş ağına satış tekliflerinde bulunmak istiyorsanız sizin için en doğru yer LinkedIn diyebiliriz.

 • LinkedIn Dönen Reklamlar Nedir?

  LinkedIn dönen reklamlar, aynı anda farklı hizmetleri tanıtmak için kullanılmaktadır. Dönen görsel çalışmaları ile tanıtımlarınız daha somut hale gelir ve hedef kitlenizi hem mobil cihazlarda hem de masaüstü cihazlarda markanız ile etkileşim kurmaya yönlendirmektedir.

 • LinkedIn Sponsorlu InMail Nedir?

  LinkedIn’in sponsorlu InMail özelliği ile reklam vererek, LinkedIn üyelerine e-mail aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz hedef kitlenize direkt olarak ulaşabilirsiniz. Attığınız maillerin spam durumuna düşmesi konusunda ise endişeye kapılmamalısınız çünkü LinkedIn sponsorlu InMail ile atılan mailler spam olarak düşmez. Bunun nedeniyse LinkedIn’in mail çalışmalarını belli zaman aralıklarına göre yapmasıdır.

 • LinkedIn’de Nasıl Reklam Kampanyası Oluşturulur?

  Öncelikle “Campaign Manager” kısmına giriyoruz ve bu sekmeden istediğiniz kampanya grubunu bulup “Create Campaign” butonuna tıklayıp sonra da kampanyanız için istediğiniz konuyu seçebilirsiniz. Konu seçimi yaptıktan sonra hedef kitlenizi oluşturmalısınız. Bunun için “Hedef Kitle Özelliklerine” tıklayıp oradaki parametreler üzerinde hedeflediğiniz kişileri bulabileceğiniz bir arama butonunu kullanabilirsiniz. Kitlenizi bulduktan sonra “LinkedIn Sponsorlu Reklam Türünü” seçmelisiniz.

  Metin reklamı, tek bir resim carousel ya da video seçimi yapabilirsiniz. Bu seçimden sonra reklam için bütçe oluşturmalısınız. Karşınıza tıklama başına maliyet (TBM) ve bin görüntülenme başına maliyet (BGBM) çıkacaktır. Sizin için uygun olan seçimi yaptıktan sonra teklif miktarı kısmına vermek istediğiniz reklam tutarını girebilirsiniz.

  Bu işlemleri de tamamladıktan sonra kampanyanızı adlandırıp sonraki tuşuna basarak çıkan yeni ekranda “Yeni Reklam Oluştur” butonuna tıklayarak tanıtım metninizi ve reklam detaylarınızı girdikten sonra “Oluştur” (Create) butonuna tıklıyoruz ve çıkan yeni ekrandaki “Campaign in Draft” tuşu ile reklamınızı son bir kez gözden geçirip “Kampanyayı Yükle” tuşuna basarak kampanyanızı başlatabilirsiniz.

 • Linkedin Hedefleme Seçenekleri Nelerdir?

  Linkedin reklamlarında birçok hedefleme seçeneği bulunmaktadır. Örneğin:

  • Konum
  • Şirket Büyüklüğü
  • Şirket Adı


 • Linkedin Reklam Modelleri Nelerdir?
  •  Linkedin Text Ads (Metin Reklamlar)
  •  Linkedin Sponsored Content (Sponsorlu Reklamlar)
  •  Linkedin Display Ads (Display Reklamlar)
 • Linkedin Reklam Platformunu Neden Kullanmalıyız?

  Linkedin’deki kullanıcıların büyük bir kısmı diğer platformlara göre satın alma gücü daha yüksek olan kullanıcılardan oluşmaktadır. Bu sebeple Linkedin’de reklam vererek hem potansiyel müşterilerinize hem de iş ortaklarınıza ulaşmak için reklam vermek faydalı olabilir.

 • Linkedin Reklam Ücretleri Ne Kadar?

  Linkedin reklamlarında dolar ve euro olarak ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Linkedin reklamlarında iki farklı yayınlama teklifi vardır.


  • 1.000 görüntüleme başına ödeme (CPM)
  • Tıklama başına ödeme (CPC)


  Reklam ücretlerinde ise günlük minimum 10USD metin reklamları için de minimum CPM teklifi tıklama başına 2000 USD’dır. Linkedin reklamları için belirlenen günlük bütçenin her gün harcama yapılması garanti edilmemektedir. İlanın alacağı tıklanma ve görüntülenme sayısı ve hedef kitle büyüklüğü gibi belli etmenlere göre yapılır.

 • Linkedin Reklamları Verimli Midir?

  Linkedin dünyada 500 milyon kişi tarafından kullanılan en büyük ve en etkili profesyonel ağ olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Linkedin kullanıcılarının profillerini daha kolay analiz etmek mümkün görünüyor çünkü her kullanıcının hesabı aslında bir CV gibidir. Bu sayede kullanıcıların ilgi alanlarını ve davranışları arasındaki noktaları da fark edebiliriz. Bu sayede benzer alanlara sahip hedef kitleye ulaşmak oldukça mümkündür.

 • Linkedin Reklamları ile İşimi Büyütebilir miyim?

  LinkedIn reklamları doğru planlama ve stratejiler ile sizin daha çok tanınmanızı ve büyümeniz için avantajlar sağlamanızda büyük destek olur. İş ortaklarınıza ya da potansiyel müşterilerinize ulaşmak için en uygun platformlardan biri olan Linkedin’de bu konuda gelişmek ve danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Linkedin Reklamları Çok Maliyetli Mi?

  Linkedin Reklam Maliyetleri Ne Kadar? sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak;

  İnternet reklamcılığında maliyeti reklamların ulaşacağı kişi sayısı ve reklamın yayında ne kadar kalacağını belirleyerek fiyatlandırabilirsiniz. Linkedin reklamları belirlediğiniz hedef kitleye göre farklı maliyetler çıkarabilir. Eğer geniş bir hedefleme yaptıysanız bunun tıklama ücretleri 2-3 dolar olabilirken daha dar yaptığınız hedeflemelerinizde mu maliyet 5-6 dolara kadar ulaşabilir.

 • Linkedin Vitrin Sayfası Nedir?

  Linkedin Şirket sayfanızda iletilerinizi genelleştirdiğinizi düşünüyorsanız bu sorunu çözmek için doğru kişiler doğru mesajı vermenize yardımcı olacak Linkedin Vitrin sayfalarını kullanabilirsiniz. Bu sayfalar sayesinde belli konulardaki içerikleriniz çevresinde takipçileriniz içinde bir topluluk oluşturabilirsiniz. Vitrin sayfaları size farklı hedef kitleler için niş içerikler oluşturma fırsatı yakalamanızı sağlar.

 • Linkedin Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

  LinkedIn İşletme Profili Nasıl Yönetilir ? sorusunun cevabına bakacak olursak;

  İş dünyasındaki kişilerin birbiriyle iletişim kurmasını ve etkileşim halinde olmalarını sağlayan LinkedIn’de hesap yönetimi yapmak için öncelikle Facebook’daki gibi kişilere erişim verilmeli ve yönetici (super admin) eklenmelidir. Hesaplarınızın analizi yapıldıktan sonra bir yol haritası çizilir ve stratejiler geliştirerek içerik üretimlerine başlanır. LinkedIn reklamları vererek hedef kitleye daha hızlı ulaşım sağlanır. 

 • Linkedin'de Nasıl Reklam Verilir?

  Linkedin’de reklam vermek için öncelikle sayfanızı sonra ise Linkedin Ads kampanya yöneticisi hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Reklam türünüzü seçtikten sonra hedef kitlenizi seçip bütçe ve kampanya sürenizi ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz AcerCrea LinkedIn yönetim hizmeti ile Linkedin ipuçlarımızla reklamlarınızı ve hesaplarınızı yönetmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Linkedln’de B2B Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?
  • Etkileyici ve aktif bir LinkedIn sayfası oluşturun
  • Güçlü bir içerik stratejisi her şey demektir, içeriğe odaklanın
  • Gönderilerinizi optimize edin
  • Şirket sayfanız için çalışanlarınızın etkileşim desteğini alın
  • İş birliklerini deneyin
  • Web sitenizi profesyonel ziyaretçilere hazır hale getirin
 • Linkedln’de B2C Pazarlama Stratejisi Nedir?

  Geleneksel bir B2B ağı olarak bilinen LinkedIn platformu aslında hedef kitleleri ile bağlantı kurmanın daha profesyonel yollarını arayan B2B markaları için gelişmiştir. Ayrıca LinkedIn ürün ve hizmetleri ile kullanıcıları eğitmek ve organik bağlantı kurmak isteyen B2C markaları için bir alternatif olabilir.

YouTube Reklamları

 • Kaliteli İçerik Üretiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Youtube’da kaliteli içerik üretmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. 

  • Pazar Analizi
  • Anahtar Kelime Analizi
  • Başlık Seçimi
  • İçerik Formatı
  • Görsel Kullanımı
  • Video Kullanımı
  • Linklemeler
  • İçerik Uzunluğu
  • İçerik Güncelliği
  • Kullanıcı Yorumları
  • Ölçümleme (Google Analytics ve Google Search Console kullanabilirsiniz)
 • YouTube İçin SEO Yapılabilir Mi?

  Evet, YouTube kanalınız için SEO( Search Engine Optimization) çalışması yapılabilir. SEO yapmanız arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlar. Dilerseniz YouTube kanalınıza profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Youtube Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

  YouTube danışmanlık hizmetleri nasıl verilir, nelerdir? sorusunu kısaca cevaplayacak olursak;

  • Youtube Hedef Kitle Analizi
  • Kanal ve Video Optimizasyonu
  • Youtube İçerik Danışmanlığı
  • Video Üretim Teknik Danışmanlık
  • Aramalarda Öne Çıkmanızı Sağlayan Yöntemler

  ile kanalınızın etkileşimini artırmak için YouTube danışmanlarımız ile danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

 • Youtube Reklamlarında Atla Butonuna Tıklandığında Ödeme Yapılır Mı?

  YouTube kullanıcıları yayınladığınız reklam videonuzu 5 saniye izledikten sonra reklamı atla butonuna basarsa eğer bir ücretlendirme olmaz. 

 • Youtube Reklamlarında Ücretlendirme Nasıl Oluyor?

  YouTube reklamlarında eğer YouTube kullanıcıları reklamlarınızı izlemiyorsa bir ödeme yapmanız gerekmemektedir. Bu reklam veren kişiler için bir avantaj diyebiliriz. YouTube reklamlarında yayınladığınız videonun 30 saniyesi izlendiği zaman ve tamamlayıcı banner ile etkileşime geçildiği zamanlarda ücretlendirilirsiniz. 

 • Başarılı bir şekilde YouTube Kanalımı Nasıl Yönetirim?

  YouTube kanal yönetiminizi kendini yapıyorsanız ya da markanızın bünyesi altında yönetiliyorsa kanalınızı başarılı bir şekilde yönetmek için AcerCrea YouTube danışmanlık hizmetimiz ile profesyonel destek alabilirsiniz. Kanalınız için stratejiler belirleyerek, reklam çalışmaları yaparak ve düzenli bir şekilde paylaşımlar sağlayarak YouTube kanalınızdaki içeriklerin trend videolar arasında olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Youtube Kanal Danışmanlığı Hizmeti Nedir, Nasıl Yapılır?

  Dijital dünyanın gittikçe gelişmesi ile video paylaşımları da artmaktadır. YouTube kanal danışmanlığı hizmeti sayesinde kanal açmak isteyen herkese YouTube danışmanlarımız aracılığı ile profesyonel destek hizmeti sağlamaktayız.

 • Youtube Reklam Hedeflemeleri Nasıl Oluyor?

  YouTube video kampanyaları için kitle hedefleme ve içerik hedefleme yöntemleri bulunmaktadır. Video kampanyalarınızı YouTube'da size sunulan hedefleme yöntemlerini kullanarak belirli veya özel bir kitleye ulaşabilmeniz çok daha kolaydır.

 • Youtube Reklamları Nedir?

  Google’dan sonraki en büyük arama motoru olan YouTube ülkemizde de oldukça fazla video izlenme oranına sahiptir. Televizyondan bile daha fazla izlenmeye başlanan YouTube’a dolayısıyla markaların reklam vermek için büyük bir çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. YouTube reklamlarının en sevilen özelliklerinden birisi de izlendiği zaman ücret ödenmesidir.

 • Youtube Reklamları İçin Ne Kadar Bütçe Gereklidir?

  YouTube Reklamlarının maliyeti nedir? sorusunu yanıtlayacak olursak;

  YouTube reklamları için belli bir ücret söz konusu değildir. Dilediğiniz miktarda bütçe ayırarak reklam yayınlatabilirsiniz. Hesabınızda manuel fiyatlandırma ya da otomatik faturalandırma yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz. Reklam fiyatlandırmaları sizin seçtiğiniz reklam biçimlerine bağlı olarak değişmektedir.

 • Youtube SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

  SEO çalışmaları dendiği zaman aklımıza ilk önce Google gelmektedir çünkü dünyadaki en büyük arama motorudur. Ancak YouTube da Google kadar büyük olmasa da onun kullanışlılığına rakip olarak görünmektedir. YouTube SEO, Youtube kanalınıda yayınlamış olduğunuz videolarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması ve daha çok kişiye ulaşması için yapılan optimizasyon çalışmasıdır. 

 • Youtube'da Reklam Vermek Mantıklı Mıdır?

  Evet, YouTube’da reklam vermek sizin hedef kitlenize ve diğer kullanıcılara daha kolay ulaşmanızı sağlar. 

 • Youtube’u Kullanmak İçin Neden Bir Danışmana İhtiyacınız Var?

  Açtığınız bir Youtube kanalınız için yükleyeceğiniz videolar ve kanalın hedef kitlesini bilerek yola çıkmak sizi çok daha fazla öne taşıyacaktır. Bu nedenle YouTube’da reklam verme, video reklam verme, hedef kitle analizi, kanal optimizasyonu, YouTube içerik danışmanlığı ve YouTube reklam ücretleri konusunda YouTube danışmanlık hizmeti almak sizi diğer kanallar içerisinden öne çıkaracaktır.

 • İzlenmelerin En Çok Geldiği Trafik Kaynakları Nereler?

  YouTube kanalınızda yayınladığınız videolarınıza en çok trafik önerilen videolar, YouTube reklamcılığı, gözatma özellikleri, kanal sayfaları, kampanya kartları, bitiş ekranları, bildirimler, oynatma listeleri, video kartları, Diğer YouTube özellikleri ve YouTube arama sonuçlarından gelir.

Uygulama Geliştirme

 • Arayüz Geliştirme (Front-End Development) Nedir, Nasıl Yapılır?
  Front-End Development olarak da bilinen arayüz geliştirme hazırlanmış olan arayüz tasarımının Java, CSS ve HTML kullanılarak kodlanmasıdır. Arayüz geliştirme hizmeti sağlarken SEO (arama motoru optimizasyonu) ve tarayıcılarının uyumluluğuna dikkat etmek ise arayüz geliştiricinin görevidir.
 • Arayüz Geliştirme Hizmeti Sonrasında da Destek Oluyor Musunuz?
  Süreç Bittikten Sonra Da Destek Veriyor Musunuz? sorusunu yanıtlayacak olursak; AcerCrea olarak arayüz geliştirme süreci bittikten sonra da takıldığınız veya yardımcı olmamızı istediğiniz noktalarda size destek olmaktayız.
 • Arayüz Geliştirme Hizmetini Neden AcerCrea'dan Almalıyız?
  Bir mobil uygulama yazılımı ve tasarımı geliştirmek istiyorsanız mobil sektör yazılımları ile AcerPro altyapısı ile çok özel çözümler sunuyoruz. AcerCrea olarak uzman arayüz geliştirme ve tasarım kadromuz ile sizin için arayüz geliştirerek her kanal üzerinden en hızlı şekilde hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyor ve sunduğumuz kaliteli hizmet ile de kazançlarınızı artırmış olmanıza destek oluyoruz.
 • Arayüz Programları Nedir?

  Arayüz geliştiricilerin en çok kullandıkları ve tavsiye ettikleri en iyi arayüz geliştirme programları hangileri neler sorusuna şöyle yanıt verebiliriz:

  • Adobe XD
  • Origami Studio
  • Sketch
  • Webflow
  • Figma


  Ayrıca IOS ve Android arayüz geliştiricileri de bu programları kullanabilir.

 • Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Nedir, Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Ne İşe Yarar?

  Flutter, IOS ve Android gibi platformlar için mobil uygulamalar oluşturmayı ve geliştirmeyi sağlayan açık kaynak kodlu bir yazılım geliştirme kitidir. Widget, Framework gibi araçları barındırarak sadece kod altyapısı ile yerel bir uygulama geliştirmenizi sağlar.

 • Mobil Uygulama Geliştirme Dilleri, Platformları Nelerdir?

  Günümüzün çoğunu birlikte geçirdiğimiz mobil cihazlarımızda en çok tercih edilen mobil uygulama geliştirme dilleri şunlardır:

  • Swift
  • React Native
  • Java
  • Kotlin
  • Dart
  • C Dili Programlama
  • C++ Dili Programlama
  • HTML5
  • Python
  • BuildFire.js
  • PHP
 • Mobil Uygulama Nedir, Mobil Uygulama Yazılımı Nedir, Nasıl Yapılır?
  Günümüz dünyasında hemen hemen herkesin kullandığı akıllı telefon, tablet veya akıllı saatler üzerine kodlanmış ve mobil cihazlarda çalışması için hazırlanmış olan yazılımlara mobil uygulama denir.
 • Mobil Uygulama Yazılım Hizmetini Neden AcerCrea'dan Almalıyız?

  Bir mobil uygulama yazılımı ve tasarımı geliştirmek istiyorsanız, sektör yazılımları üreten AcerPro'nun altyapısı ile çok özel çözümler sunuyoruz. AcerCrea olarak uzman arayüz ve tasarım kadromuz ile sizin için mobil uygulama geliştirerek her kanal üzerinden en hızlı şekilde hedef kitlenize ulaşmanızı sağlıyor ve sunduğumuz kaliteli hizmet ile mobil uygulama kazançlarınızı da artırmış olmanıza destek oluyoruz.

 • Mobil Uygulama Yazılımı Neden Tercih Edilmelidir?
  Mobil Uygulama Ne Kadar Kazandırır sorusunu yanıtlayacak olursak; Günümüz teknolojisinde akıllı telefonlar, insanların günlük hayatının en önemli parçalarından birisi haline gelmiştir. Bu yüzden markanız için mobil uygulamalar oluşturmak sizin için prestij sağlarken hem müşterileriniz kolayca ulaşır hem de rahatlıkla kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Mobil uygulama yazılımı ile kısa bir sürede daha fazla bir kitleye ulaşırken kazancınız artar ve zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.
 • Mobil Uygulamanın Tasarımı Nasıl Olmalı?
  Mobil uygulama geliştirirken kullanıcıları düşünerek yol alınmalıdır. Kullanıcı dostu bir mobil uygulama için tasarıma öncelik vermek gerekir. Ayrıca uygulamaların hem dikkat çekici olması hem de farklı cihaz ekran ölçüleri ve farklı kullanıcı deneyimleri de dikkate alınarak mobil uygulama arayüz tasarımları yapılmalıdır. Bu özellikler bir mobil uygulamanın temellerini oluşturur.
 • Web Geliştirme Nedir?
  Web geliştirme temel olarak ikiye ayrılabilir. Bunlar: Web Tasarımı (front-end) Web Programlama (back-end). Web geliştirme ve web tasarımı ikilisi çoğu zaman karıştırılmakta ve ikisinin aynı olduğu düşünülse de aslında web arayüz geliştiricileri ve tasarımcılarının çalışma alanları ve kullandıkları programlar tamamen birbirlerinden farklıdırlar.
 • Web Sitesini Mobil Uygulamaya Çevirmek Mümkün Mü?
  Evet, web sitenizi mobil uygulamaya çevirebilirsiniz. Ancak bunun için sıfırdan android - ios mobil uygulama geliştirmek yerine yapılması gereken tek bir kural vardır. O da sitenizi tasarlarken mobil uyumlu (responsive) bir tasarıma sahip olması gerekmektedir. Mobil uyumlu tasarıma sahip olan web siteleri kolaylıkla uygulamaya çevrilebilir.
 • Web Tasarımının SEO’ya Etkisi Nedir?
  Kullanıcı deneyiminin ve SEO’nun birlikte kurgulandığı bir tasarım söz konusu olduğunda ilgili web sitesi hem ziyaretçiler için hem de arama motoru botları için ideal senaryoda çalışır. Site hızının sıralama faktörlerinden biri olduğunu düşününce barındırdığı kod oranının sadeliği hem performansa doğrudan etki edecektir hem de SEO tarafında html/metin içerik oranında botlar için daha ideal bir tarama ortamı ortaya çıkacaktır.
 • Yapılan Uygulama IOS Ve Android İçin Geçerli mi?
  Sizin için yapılan mobil uygulama yazılımları, Android ve IOS yazılımlarına sahip akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler ve diğer mobil cihazlarda kullanıma uygun olacak şekilde yapılmaktadır.

BLOG

Başta sigorta sektörü olmak üzere tüm sektörlere yön veren dijital pazarlama,
web tasarım, uygulama geliştirme ve birçok alan ile ilgili bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
Sigorta Acentelerine Uygun Fiyatlı Web Siteleri İçin
Hemen Tıkla, İndirimleri Kaçırma
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder