Teknoloji

Yeni Sosyal Medya Trendi: Threads

Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
07.07.2023
Yeni Sosyal Medya Trendi: Threads Görseli
Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
07.07.2023

Sosyal medya platformları, insanların iletişim kurmasını, güncel olayları takip etmesini ve paylaşımlar yapmasını sağlayan güçlü araçlardır. Instagram, milyonlarca kullanıcının sosyal medya deneyimini zenginleştiren bir platform olarak popülerlik kazanmıştır. Threads ise Instagram'ın yan uygulaması olarak, kullanıcıların daha yakın bir arkadaş çevresiyle iletişim kurmasını hedeflemektedir. İşte Threads hakkında merak edilenler: 


Threads Nedir?

Threads, Instagram'ın yan uygulamalarından biridir. Instagram kullanıcılarına özel olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Threads, kullanıcıların en yakın arkadaşlarıyla daha hızlı ve kolay iletişim kurmasını sağlayan bir araç olarak geliştirilmiştir.


Threads ve Instagram Entegrasyonu Nasıl?

Threads, Instagram hesabınızla tamamen entegre çalışır. Bu sayede, Instagram'da takip ettiğiniz kişileri doğrudan Threads uygulamasında da görebilirsiniz. Aynı şekilde, Threads üzerinden gönderdiğiniz içerikleri Instagram’da story olarak paylaşabilirsiniz. Bu entegrasyon, kullanıcıların iki uygulama arasında geçiş yapmadan iletişimlerini sürdürmelerini sağlamaktadır.


Threads Hesabı Nasıl Açılır?

Tüm dünyanın gündeminde olan Threads uygulamasında hesap açmak oldukça kolay. Sizin için görsellerle 5 adımda hesap açmayı gösteriyoruz: 


1.ADIM

AppStore ya da Google Play Store uygulamalarından “Threads, an Instagram app” yazan uygulamamızı indiriyoruz. 


2.ADIM

Uygulamayı indirdikten sonra karşımıza çıkan ekranda Instagram ile giriş yap seçeneğini göreceksiniz. Buradan açık olan Instagram hesaplarınızdan birini seçip hesap oluşturmaya başlıyoruz. 


3.ADIM

Bu adımda profilimizi oluşturuyoruz. İsterseniz tüm bilgilerinizi “Instagram’dan Aktar” seçeneği ile aktarabilirsiniz. İsterseniz de farklı bir biyografi ya da bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu kısımdaki önemli nokta ise kullanıcı adınızda değişiklik yapamamanızdır. Kullanıcı adınız Instagram kullanıcı adınız ile aynı olacak şekilde hesap açılmaktadır. 


4.ADIM

Bu adımda hesabınızın herkese açık profil olmasını mı yoksa sadece istediğiniz kişilerin sizi takip edebileceği bir gizli profile mi sahip olacağınızı seçmeniz gerekmektedir.


5.ADIM

Şimdi karşımıza “Instagram’da takip ettiğin hesapların aynılarını takip etmek ister misin?” seçeneği çıkıyor. Bu seçenek ile dilerseniz tüm takip ettiklerinizi edebilir ya da sadece istediğiniz kişileri takibe alarak ilerleyebilirsiniz.6.ADIM

Yapmamız gereken her şeyi tamamladık. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan Threads’i kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken “Threads’e Katıl” seçeneğine tıklamak ve hesabınızı oluşturmak. 

Threads Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Meta'nın Twitter uygulamasına rakip olarak çıkardığı Threads uygulamasında hesabınızı silmek istiyorsanız onunla birlikte Instagram hesabınızın da silineceğini bilmeniz gerekmektedir. Ne yazık ki yalnızca Threads hesabı silinememektedir. Ancak silmek yerine profilini dondurma seçeneği sunulmaktadır. 


Threads Neden Twitter'a Rakip Oldu?

Threads kullanıcılar arasında popülerlik kazanarak Twitter'a rakip oldu. Kullanıcılar, daha zengin içerik oluşturma ve sınırsız sayıda içerik görüntüleme imkanı sunmaktadır. Ancak, her iki platformun da farklı kullanıcı tabanları ve kullanım senaryoları bulunmaktadır, bu nedenle her iki platform da kendine özgü bir değere sahip olmaya devam etmektedir.


Threads Hesabında Karakter Sınırı Var Mı?

Threads hesabında paylaşılan threadlerin belirli bir karakter sınırı bulunmaktadır. Bu karakter sınırı ise 500’dür. Ayrıca Threads hesabınızda 5 dakikaya kadar bağlantı, video ve fotoğraf paylaşımı da yapılabilmektedir. 

Threads karakter sınırının 500 olduğu açıklandı. Aynı zamanda 5 dakikaya kadar bağlantı, fotoğraf ve video paylaşımı yapılabiliyor.


Instagram Threads Özellikleri Nelerdir?

Instagram’a bağlı olarak kullanılan Threads’in birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 


 • Instagram hesabıyla giriş yapma ve profil bilgilerini aktarma özelliği sunulmaktadır.
 • Kullanıcı adınızı koruyarak Instagram'da kullanabilme imkanına sahipsiniz.
 • Yazılı formatta paylaşım yapma imkanı bulunmaktadır (Threads atma).
 • Paylaşımınız maksimum 500 karakter sınırlamasına tabidir.
 • Medya desteğiyle paylaşımınıza fotoğraf veya video ekleyebilirsiniz.
 • Paylaşımınızı Instagram Hikayelerinde paylaşabilme özelliği mevcuttur.
 • Zincir oluşturma yeteneğine sahipsiniz.
 • Paylaşımları beğenme imkanına sahipsiniz.
 • Paylaşımları yeniden paylaşabilme (Rethread) özelliği mevcuttur.
 • Paylaşımlara yorum yapabilme (Reply) seçeneği bulunmaktadır.
 • Başka bir kullanıcıyı paylaşıma etiketleyebilme (@mention) özelliği mevcuttur.


Türkiye’nin ilk ve tek sigorta temalı dijital ajansı AcerCrea olarak biz de Threads uygulamasında yerimizi aldık. Güncel bilgiler ve stratejiler için bizi Threads’te takip etmeyi unutmayın!


Dijital Sigortacılık E-Bülten

Aylık bültenimizi okumak ve gelişmeleri kaçırmamak için abone olun!

Dijital sigortacılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilir ve ihtiyacınıza en uygun dijitalleşme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

AcerCrea Haftalık Bülten

Sigorta Acentelerine Uygun Fiyatlı Web Siteleri İçin
Hemen Tıkla, İndirimleri Kaçırma
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder