Dijital Sigortacılık

Sigorta Şirketi Web Sitesi Tasarımında SEO İlkeleri

Buse Tot Görseli
Buse Tot
08.03.2024
Sigorta Şirketi Web Sitesi Tasarımında SEO İlkeleri  Görseli
Buse Tot Görseli
Buse Tot
08.03.2024

Sigorta sektöründe web sitesi potansiyel müşterilere ulaşmak ve bu müşterileri kazanmak için önemli bir araçtır. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitesinin arama sonuçlarında sonuçlarında üst sıralarda yer almasına ve organik trafik çekmesine yardımcı olur. Aramalarda üst sıralarda yer almak, firmanızın daha fazla satış elde etmesine ve web sitenin daha fazla etkileşim almasına olanak sağlar.

Bu blog yazımızda sigorta şirketi web sitesi tasarımlarında etkili SEO ilkelerini ele alacağız.


1-Anahtar Kelime Araştırması

Sigorta şirketi için başarılı bir SEO stratejisinde temeli anahtar kelimeler oluşturmaktadır. Anahtar kelime araştırması ile potansiyel müşterilerin aramalarda kullandığı kelimeler ve kelime öbekleri ortaya çıkartmak ve bu kelimelerin hangi hacimlere sahip olduklarını tespit edilmektedir mümkündür. Hedef kitlenize uygun anahtar kelimeleri belirlemek için Google Keywords Planner ve Semrush gibi araçlardan yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: SEO’ya Uygun Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?


2-Anahtar Kelime Optimizasyonu

Sigorta şirketi web sitesi için sektörünüze ve firmanıza uygun anahtar kelimeleri belirledikten sonra, arama hacminin yüksek olduğu kelimeleri web sitesine optimize etmelisiniz. Anahtar kelimeleri; meta açıklamalarda, başlıklarda, sayfa içeriklerinde, görsel etiketlerde ve URL’lerde kullanarak web site içerisinde anahtar kelime kullanımını genişletebilirsiniz.


3-Kullanıcı Deneyimi

Web sitesinin kullanıcı deneyimi için uygun bir arayüzü olması, mobil uyumu ve site hızı SEO açısından önemlidir. Web sitesinin arama motorlarında daha iyi bir performans elde etmesi ve sıralamada iyileştirilmesi için bu faktörler önemlidir. Bir diğer önemli faktör web sitesine tıklayan kişinin gezinme süresidir. Eğer tıklayan kişi web sitesinde farklı sayfaları ziyaret ederse olumlu bir kullanıcı deneyim metriği ortaya çıkar. Kullanıcı deneyimine dair metrikler iyileştirildiğinde, kişiler web sitesinde daha fazla sayfalar içerisinde vakit geçirecek ve bu durum SEO performansını arttırarak arama motorlarında üst sıralarda yer almaya katkı sağlayacaktır. 


4-İçerik Kalitesi

Kaliteli içerik SEO için önemli faktörlerdendir. Web sitesindeki içerikler yapılan hizmet ve hizmetlerle alakalı bilgilendirici, özgün ve ilgi çekici olmalıdır. Sigorta sektörüne dair hizmet tanıtımlarını, rakiplerden öne çıkan unsurlara içeriklerde yer vermek oldukça önemlidir. Web site içeriğini sürekli olarak güncel tutmak ve yeni içerik eklemek içerik kalitenizi artıracaktır. Sigorta sektörüne dair trendleri ve güncel gelişmeleri aktarmak web sitesinde yer vermek içerik kalitenize fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Sigorta SEO Stratejileri: Arama Motorlarında Öne Çıkmanın Yolları


5-Backlink Oluşturma

Backlink, diğer web sitelerinden sizin web sitenize gelen her türlü bağlantıyı içermektedir. Backlink’ler web sitesinin güvenilirliğini ve organik web site trafiğini artırmaktadır. Baclink alınacak web sitesinin trafiğinin yüksek olması ve kendi web siteniz ile içeriksel anlamda uyumlu olması önemlidir. 


6-Teknik SEO 

Teknik SEO, web sitesinin arama motorları tarafından taranmasını ve dizine eklenmesini kolaylaştıran adımlardır. Teknik SEO’nun web sitesine doğru bir şekilde uygulandığını analizlemek için aşağıdaki üç maddeyi analizlemelisiniz. Bunlar;

-Web sitesinin robots.txt dosyasının doğru şekilde yapılandırıldığından,

-Web site haritasının güncel olduğundan,

-URL’lerinizin canonical etiketlerine sahip olduğundan emin olmalısınız.

Bahsedilen tüm SEO adımlarını uygularayak, web sitenizi SEO’ya uygun hale getirebilir ve aramalarda üst sıralara çıkarak daha fazla organik trafik elde edebilirsiniz. 

Sadece sigorta sektörüne hizmet veren Dijital Sigortacılık Ajansı AcerCrea ile iletişime geçin, firmanıza ve kullanıcılarınıza en özel web sitesini tasarlayalım!

Dijital Sigortacılık E-Bülten

Aylık bültenimizi okumak ve gelişmeleri kaçırmamak için abone olun!

Dijital sigortacılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilir ve ihtiyacınıza en uygun dijitalleşme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

AcerCrea Haftalık Bülten

Sigorta Acentelerine Özel Hizmetlerimizi
İnceleyin ve Hemen Teklif Alın!
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder