Dijital Pazarlama

En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
03.04.2023
En İyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı Görseli
Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
03.04.2023

Sosyal medya, iş dünyasının önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu süreçte sosyal medya hesaplarınızı etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak doğru araçlara sahip olmak ise oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu blog yazısında, 10 farklı araca genel bir bakış sağladık ve bu araçların gönderileri planlama, verileri analiz etme, ekip üyelerini yönetme ve içerik araştırması gibi özelliklerini anlattık. Siz de sosyal medya hesaplarınızı en iyi şekilde yönetmek istiyorsanız okumaya devam edin!


En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları Nelerdir?

Sosyal medya platformlarını etkili bir şekilde yönetmek için doğru sosyal medya yönetim araçlarına sahip olmak gerekmektedir. Seçeceğiniz bu araçlar işletmelerin sosyal medya yönetimlerini kolaylaştırabilir, zamandan tasarruf edebilir ve genel sosyal medya stratejilerini geliştirebilir.

10 sosyal medya yönetim aracını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 

  1. Hootsuite
  2. Buffer
  3. Sprout Social
  4. Agorapulse
  5. SocialPilot
  6. Later
  7. CoSchedule
  8. Sendible
  9. MeetEdgar 
  10. Crowdfire'dır.


1- Hootsuite

Hootsuite, bugün tüm sektörlere hitap eden en popüler sosyal medya yönetim araçlarından biridir. Twitter, Facebook, LinkedIn ve Instagram dahil olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir panodan yönetmenizi sağlar. Hootsuite ayrıca gönderileri planlama, analizleri izleme ve ekip üyelerini yönetme gibi çeşitli özellikler sunmaktadır.


2- Buffer

Buffer, gönderileri planlamanıza, verileri analiz etmenize ve tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir ekrandan yönetmenize olanak tanıyan bir başka popüler sosyal medya yönetim aracıdır. Buffer'ın benzersiz özelliklerinden biri, yalnızca birkaç tıklamayla herhangi bir web sayfasından içerik paylaşmanıza izin veren bir tarayıcı uzantısı sunuyor olmasıdır.


3- Sprout Social

Sprout Social, gönderileri planlama, analizleri görme ve ekip üyelerini yönetme gibi çeşitli özellikler sunan kapsamlı bir sosyal medya yönetim aracıdır. Sprout Social, markanızla ilgili sosyal medyadaki konuşmaları izlemenizi sağlayan bir sosyal dinleme özelliği de sunmaktadır.


4- Agorapulse

Agorapulse, gönderileri planlama, verileri analiz etme ve ekip üyelerini yönetme gibi özellikler sunan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Agorapulse'un en benzersiz özelliklerinden biri, tüm sosyal medya mesajlarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bir gelen kutusu sunmasıdır.

İlginizi çekebilir: 4 Adımda Sigorta Acenteleri İçin Sosyal Medya Pazarlaması


5- SocialPilot

SocialPilot, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayan bir sosyal medya yönetim aracıdır. SocialPilot gönderileri planlama, verileri analiz etme ve ekibi yönetme gibi özellikler sunar. SocialPilot'un benzersiz özelliklerinden biri, sektörünüzle ilgili içeriği bulmanızı ve paylaşmanızı sağlayan bir içerik bulma özelliği sunmasıdır.


6- Later

Later, başta Instagram olmak üzere görsel içerik odaklı bir sosyal medya yönetim aracıdır. Daha sonra gönderileri planlamanıza, verileri analiz etmenize ve Instagram hesabınızı tek bir panodan yönetmenize olanak tanır. Later'ın benzersiz özelliklerinden biri, görsel içeriğinizi depolamanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir medya kitaplığı sunmasıdır.


7- CoSchedule

CoSchedule, gönderileri planlamak, verileri analiz etmek ve ekip üyelerini yönetmek gibi çeşitli özellikler sunan bir sosyal medya yönetim aracıdır. CoSchedule ayrıca tüm pazarlama çalışmalarınızı tek bir yerde planlamanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir pazarlama takvimi sunar.


8- Sendible

Sendible, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir panodan yönetmenizi sağlayan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Sendible, gönderileri planlama, raporlamalar ve tüm hesaplarınızın yönetimini sağlamak gibi özellikler sunar. Sendible'ın en önemli özelliklerinden biri, müşterilerinizle sosyal medya ilişkilerinizi yönetmenizi sağlayan bir sosyal CRM sistemi sunmasıdır.


9- MeetEdgar

MeetEdgar, içerik geri dönüşümüne odaklanan bir sosyal medya yönetim aracıdır. MeetEdgar, gönderileri planlamanıza ve ardından otomatik olarak içeriği geri dönüştürmenize olanak tanıyarak sosyal medya hesaplarınızın her zaman aktif olmasını sağlar. Yani paylaştığınız içerikleri belli aralıklarla yeniden tasarlayarak hedef kitlenize sunmaktadır. MeetEdgar ayrıca analitik ve ekip yönetimi gibi çeşitli başka özellikler de sunar.


10- Crowdfire

Crowdfire, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir panodan yönetmenizi sağlayan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Crowdfire'ın benzersiz özelliklerinden biri, sektörünüzle ilgili içeriği bulmanızı ve paylaşmanızı sağlayan bir içerik iyileştirme özelliği sunmasıdır.

Sosyal medya, iş dünyasının önemli bir parçası haline geldi ve sosyal medya varlığınızı etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak doğru araçlara sahip olmak önemlidir. AcerCrea sizin için sosyal medya içerik üretimi, içerik planlaması, sosyal medya hesaplarınızın yönetimi ve birbirinden yaratıcı sosyal medya tasarımları hazırlayarak başarıya ulaştırır! 

Dijital Sigortacılık E-Bülten

Aylık bültenimizi okumak ve gelişmeleri kaçırmamak için abone olun!

Dijital sigortacılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilir ve ihtiyacınıza en uygun dijitalleşme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

AcerCrea Haftalık Bülten

Sigorta Acentelerine Uygun Fiyatlı Web Siteleri İçin
Hemen Tıkla, İndirimleri Kaçırma
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder