Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
01.12.2022
Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir? Görseli
Ceren Nur Aslan Görseli
Ceren Nur Aslan
01.12.2022

Bir markanın çevrimiçi (online) pazarda ve kanallarda bir yere sahip olması ile planlanan doğru stratejiler sayesinde potansiyel hedef kitlesine ulaşılabilmesi için verilen dijital hizmetlerin tamamına dijital pazarlama danışmanlığı denir.

Bu blog içeriğimizde, dijital pazarlama danışmanlığının detaylarını ve neden dijital pazarlama danışmanlığı alınması gerektiğine değineceğiz.


Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama, diğer pazarlama yöntemlerinin aksine dijitalde varlık gösteren ve dijitale özgü çalışmalar yapan pazarlama yöntemidir. Markalar ve işletmeler hedef kitlelerine web siteleri ve sosyal medya platformları ile ulaşabilmektedir. Ancak bu şekilde herkesin istediği başarıya ulaştığını söylememiz pek mümkün görünmemektedir. Dijital pazarlama danışmanlığı alarak markalara karmaşık görünen bu çalışmaları çözüm odaklı ve profesyonel bir şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz. 

Örnek verecek olursak; sigorta poliçesi satmak istediğiniz bir hedef kitleniz var. Bu hedef kitleye poliçe satmak için sosyal medyayı aktif kullanmak istiyorsunuz. O halde bu pazarlama kanalını isteğiniz için sosyal medya reklamcılığını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu reklamcılık için de hedef kitlenizi analiz etmeye yönelik çalışmalar yapmalı ve Google Ads uygulamalarını bilmelisiniz.

Bazı şirketler dijital pazarlama faaliyetleri için bir danışman ya da ajans ile çalışmak yerine kendileri yönetmeyi tercih etmektedirler. Ancak alanında uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışarak hem sigorta sektörü ve sigorta sektörünün hitap ettiği kesim değerlendirilir ve potansiyel kitlenin davranışları ölçülürken aynı zamanda şirketinize özel strateji planlamaları da oluşturulmaktadır. Ayrıca sektöre hakim oldukları için sektörel gelişmeleri de takip ederek hedef kitlenize kısa bir sürede ulaşılmasını da sağlayabilirler. Dilerseniz bir dijital pazarlama ajansı ve danışmanı sizin için çözüm odaklı uygulamalar ve stratejiler geliştirerek bu hizmeti size sağlayabilir. 

Bu danışmanlık hizmeti sayesinde kısa ve uzun vadede dijital platformlardaki hedef kitlenizi analiz etme, çeşitli kampanya çalışmalar ve planlamaları ve hedef kitle iletişimi gibi pazarlama yöntemleri kullanılır. Eğer hedef kitleye yönelik ciddi ve kazanç getiren çalışmalar yürütmek istiyorsanız işinde tecrübeli ve sektörde deneyimli danışmanlık hizmeti veren ajans ve kişisel danışmanlardan yararlanabilirsiniz. 

Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için "Dijital Pazarlama /Digital Marketing) Nedir,Nasıl Yapılır?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.


Dijital Pazarlama Danışmanlığı Neleri Kapsar?

Dijital pazarlama danışmanlığı, birbiri ile bağlantılı alanlardaki hizmetleri sunmaktadır. 

Oldukça geniş kapsama sahip bu alanları şöyle sıralayabiliriz:

 • E-Mail pazarlama,
 • SEO-SEM,
 • Sosyal Medya Pazarlaması,
 • İçerik Pazarlaması,
 • Hedef Kitle Analizi,
 • Arama Motorları,
 • İnternet Siteleri,
 • İtibar Yönetimi,
 • Mobil Pazarlama.


Dijital Pazarlama Danışmanı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama uzman ve danışmanları, markaların imajını güçlendirmek ve büyümelerini sağlamak için dijital çalışmalar gerçekleştirirler. Aynı zamanda şu yetkinliklere sahiptirler: 

 • Sosyal medya platformlarını iyi bilmek ve reklam açısından iyi değerlendirmek,
 • Dijital dünyanın trendlerini ve son gelişmelerini takip etmek,
 • SEO, Google Analytics, Google Ads, SEM, e-mail pazarlama gibi konularda bilgi sahibi olmak,
 • Stratejiler geliştirerek danışmanlık verilen markaların daha fazla kitleye ulaşmasını ve tercih edilme oranının artırılmasını sağlamak.


Dijital Reklam Ajansları İle Nasıl Çalışılır?

Bir dijital reklam ajansı web tasarımı, e-ticaret, SEO (arama motoru optimizasyonu) gibi birçok alanda hizmet alabileceğiniz yerlerdir. Dijital reklam ajanslarının yaptığı işler bu saydığımız alanlardan çok daha fazlasını kapsamaktadır.

Doğru bir ajans seçimi yapmak şirketinizin pazardaki büyüklüğünü artıracaktır. Bir ajans ile çalışmadan önce detaylı bir şekilde araştırmalı ve mutlaka referanslarını incelemelisiniz. Ajans ile görüşme yapmadan önce kendi şirketiniz içinde toplantılar gerçekleştirerek bütçenizi belirlemeli ve ajanstan beklentilerinizi çıkarmalısınız. Gittiğiniz zaman belirlediğiniz bütçe doğrultusuda içerik talep etmeniz oldukça mantıklı olacaktır.

AcerCrea'dan Hangi Dijital Pazarlama Hizmetlerini Alabilirim?

AcerCrea'dan dijital pazarlama hizmetleri adı altında:

 • ADS,
 • Google harita kaydı,
 • SEO (arama motoru optimizasyonu),
 • İçerik pazarlaması,
 • İçerik strateji kurgusu,
 • Özgün içerik üretimi hizmetlerini alabilirsiniz.


Neden AcerCrea’dan Dijital Pazarlama Danışmanlığı Almalıyım?

Sigorta sektöründeki en değerli markalara hizmet veren AcerCrea, dijital pazarlama dahil olmak üzere tüm dijital alanlarda hizmet vermektedir. Sektördeki tek dijital sigortacılık temalı ajans olduğumuz için uzmanlık gerektiren tüm çalışmalara hakimiz ve bu şekilde markanızın rakiplerine göre fark yaratmasını sağlamaktayız. 

AcerCrea ile dijital pazarlama alanında fark yaratacak fikirler sayesinde markanıza değer katabilirsiniz. Dijital pazarlama hizmetlerimizi hemen incelemelisiniz.

Dijital Sigortacılık E-Bülten

Aylık bültenimizi okumak ve gelişmeleri kaçırmamak için abone olun!

Dijital sigortacılık dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebilir ve ihtiyacınıza en uygun dijitalleşme seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

AcerCrea Haftalık Bülten

Sigorta Acentelerine Uygun Fiyatlı Web Siteleri İçin
Hemen Tıkla, İndirimleri Kaçırma
Sorularınız mı var? Biz buradayız! Çevrimiçi
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesaj gönder